1. HABERLER

  2. KARS HABERLERİ

  3. KARS GÜNDEM

  4. 'Balık Avı' Yasağı Başladı
Kars Valisi Doğan'ın 'Turizm' Açıklaması

Kars Valisi Doğan'ın 'Turizm' Açıklaması

Vali Rahmi Doğan, Doğu Ekspresi’yle Kars’a gelen misafirlerin sayısında büyük bir artış yaşandığını belirtti.

A+A-

Kars Valisi Rahmi Doğan, Kars’ın, son dönemde yapılan yatırımlarla, ekonomik, sosyal ve kültürel anlamda özellikle turizmin geliştirilmesine yönelik olarak yapılan projelerle, gelişmişlik yolunda her alanda gözle görünür bir ivme yakaladığını belirtti.

Doğan, hızla değişen dünyada insanların tatil anlayışlarının da, alışkınlıklarının da değiştiğini, herkesin yakından gözlemlediği gibi özellikle kış mevsiminde revaçta olan Doğu Ekspresi’yle Kars’a gelen misafirlerin sayısında büyük bir artış yaşandığını söyledi.

Kars Valisi Rahmi Doğan, “Kars’a acenteler tarafından getirilen veya bireysel olarak gelen misafirler, ilimiz için bulunmaz bir fırsattır. Bu nedenle; bunu iyi şekilde değerlendirmek ve ilimize gelen misafirlere özel misafirimiz gibi muamele etmemiz gerekiyor. Hedefimiz; ilimize gelen bu turistlerde, acenteler dışında, kendi imkanları ile en az bir iki gece konaklamalı olarak tekrar gelme isteği uyandırmak olmalıdır. Bunun için de halkımızın ve özellikle esnafımızın, sorumluluk duygusu içinde ve sağduyuyla hareket etmesi, misafirlerimize lütufla, güler yüzle, yumuşaklıkla ve hoşça hizmet etmesi gerekiyor” dedi.

Doğan, “Herkes kendini rahat ve güvende hissettiği, mutlu olduğu yere tekrar gitmek ister ve burada harcama yapar. Bu noktalarda dikkat edilmesi gereken, turisti, cebinden parası alınacak değersiz insandan ziyade Türk kültürüne ve kadirşinas Kars halkına uygun, misafirperver bir anlayışla karşılayıp, evimize gelen misafir muamelesi yapmaktır. İlimizde faaliyet gösteren tüm işletmeler kılık ve kıyafetine, konuşmasına, davranışlarına son derece özen göstermelidir. Sergilenecek olumlu yaklaşımlar, günübirlik gelmiş olsalar dahi bir merak uyandırmak, tekrar gelme fikri ortaya çıkarmak, en önemlisi Kars’ımızı ülkelerine, şehirlerine döndüklerinde tavsiye etmelerini ve yeni misafirlerin gelmesini sağlamak olmalıdır” diye konuştu.

Misafirlerin Kars’a gelmesi için bir sebebi olmalıdır diyen Vali Rahmi Doğan. “İyi yemeği burada yedirmeli, iyi müziği burada dinletmeli, kaliteli hizmeti burada verebilmeliyiz. Binlerce yıllık geçmişi olan Kars’ımızın tüm tarihi ve kültürel havasını burada solumalarını, misafirlerimize her açıdan beklentilerini karşılamaya çalışmalıyız. Bunları yaptığımızda gerisi kendiliğinden gelecektir. Kars’ımız Kar’la, beyazla bir başka güzel” şeklinde konuştu.

Kars Valisi Doğan'ın 'Turizm' Açıklaması

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar PolitiKARS.com tarafından onaylanmamaktadır.