1. HABERLER

  2. KARS HABERLERİ

  3. KARS

  4. Kars'ta Okullar Tatil Edildi
Kars Ardahan Iğdır Çocuk Resim Sergisi Açıldı

Kars Ardahan Iğdır Çocuk Resim Sergisi Açıldı

Kars Ardahan Iğdır Gençlik Derneği, KAI Dernekler Federasyonu’nun destekleriyle "Kars Ardahan Iğdır Çocuk Resim Sergisi" nin açılışını bugün Güven Park Sanat Galerisi’nde yoğun bir katılımla gerçekleştirdi.

A+A-

Kars Ardahan Iğdır Dernekler Federasyonu ile birlikte faaliyetlerini sürdüren Kars Ardahan Iğdır Gençlik Derneği, KAI Dernekler Federasyonu’nun destekleriyle "Kars Ardahan Iğdır Çocuk Resim Sergisi" nin açılışını bugün Güven Park Sanat Galerisi’nde yoğun bir katılımla gerçekleştirdi.

Açılışa Kars Milletvekili Selahattin Beyribey, Ardahan Milletvekili Orhan Atalay, KAI Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Erdoğan Yıldırım, Büyük Şehir Belediyesi Basın Yayın Daire Başkanı Ahmet Recep Tekcan, Büyük Şehir Belediyesi Zabıta Müdürü Faik Ece, Bürokratlar, İş adamları ve çok sayıda Kars Ardahan Iğdırlı vatandaşlar katıldı.

Aşık Paşa Susanoğlu ve Aşık Mustafa Karakaş’ın sazları eşliğinde söyledikleri "Karşılama" ile Açılış Programı başladı. Açılış Konuşmasını yapan KAI Gençlik Derneği Başkanı İsmail Deniz konuklara teşriflerinden, Genel Başkan Erdoğan Yıldırım ve Büyük Şehir Belediyesi Basın Yayın Daire Başkanı Ahmet Recep Tekcan’a desteklerinden dolayı teşekkür etti. Deniz, “Bu projeyi hazırlarken en büyük amacımız farkındalık yaratarak satışlardan elde edeceğimiz geliri bölgemizin çocuklarına aktarmak ve bir nebze de olsa çocuklarımıza yararlı olabilmek" dedi.

Büyük Şehir Belediyesi Basın Yayın Daire Başkanı Ahmet Recep Tekcan ise “Bana böyle bir teklif geldiğinde kendi yöremin çocuklarını anlatan bir sergi olduğu için zevkle kabul ettim. Serginizin hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

Daha sonra Kürsüye davet edilen KAI Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Erdoğan Yıldırım Sergideki resimleri görünce çok duygulandığını, çocukluğunu resimlerde gördüğünü ifade ederek; "Başta Dernek Başkanımız, Dernek Yönetim Kurulu Üyelerimiz olmak üzere bize sıla-i rahim yaşattıkları için emeği geçen herkese teşekkür ederim" dedi

Ardahan Milletvekili Orhan Atalay konuşmasında; " Şehir hayatını gördüğüm zaman köyde doğup büyüdüğüm için Allah’a teşekkür ediyorum. Eğitimci olmam sebebiyle çalışmalarımın başında bölge çocuklarımız geliyor. Önceliğimiz bölgedeki eğitimi geliştirmek ve bölgeyi okulsuz öğretmensiz bırakmamak" şeklinde konuştu.

Kars Milletvekili Selahattin Beyribey, resimleri görünce yıllar öncesine gittiğini ve burada sergilenen resimlerin çoğunu yaşayarak büyüdüğünü söyledi. Beyribey, köylerdeki çocukların hayatı yaşayarak öğrendiklerini, onların orada kalabilmesi ve daha iyi şartlarda eğitim alabilmesi için mücadele içinde olacağını ifade etti.

Kars Ardahan Iğdırlı çocukların en doğal, en temiz, en saf halleriyle objektiflere yansıyan 60 adet fotoğraftan oluşan "Kars Ardahan Iğdır Çocuk Resim Sergisi" 21 Şubat tarihine kadar Kızılay Metro Sanat Galerisi’nde sergilenecek.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar PolitiKARS.com tarafından onaylanmamaktadır.