1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. Akşener'e Eleştiriler.. Ankara Milletvekili Koray Aydın, İYİ Parti'den İstifa Etti!
Akşener'e Eleştiriler.. Ankara Milletvekili Koray Aydın, İYİ Parti'den İstifa Etti!

Akşener'e Eleştiriler.. Ankara Milletvekili Koray Aydın, İYİ Parti'den İstifa Etti!

Ankara Milletvekili Koray Aydın, İYİ Parti’den istifa ettiğini açıkladı. 

A+A-

Ankara Milletvekili Koray Aydın, İYİ Parti’den istifa ettiğini açıkladı. 

İYİ Parti Ankara Milletvekili Koray Aydın, partisinden istifa ettiğini açıkladı. 

Partide yönetim anlayışında bir değişim olmadığını kaydeden Aydın, yoluna bağımsız milletvekili olarak devam edeceğini belirtti. 

AKŞENER'E ELEŞTİRİ 

PolitiKARS’ın ajanslardan derlediği bilgilere göre; Ankara Milletvekili Koray Aydın, İYİ Parti'nin eski Genel Başkanı Meral Akşener’e eleştirilerde bulunarak, “Saray’daki malum görüşme ve sonrasındaki gelişmeler, bardağı taşıran son damla olmuştur” dedi. 

2024 yerel seçimlerinde, iktidarın değirmenine su taşıyan söylem, eylem ve politikaların millet tarafından kesinlikle reddedildiğini ifade eden Aydın, “Bu süreçlerde gerek yetkili kurullarda gerekse de bizzat Kurucu Genel Başkan Sayın Meral Akşener’e yaptığımız uyarılar ise kulak ardı edildi. Yerel seçimlerdeki hatalı karar ve yanlış söylemlere itiraz eden il ve ilçe teşkilatlarımız ötekileştirildi. Bu başarısızlıkların ardından kurultaylar toplansa da tam ve kâmil manada bir özeleştiri yapılamadı” şeklinde konuştu.

Akşener’in, Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmesine değinen Aydın, “İYİ Parti’de varlığımıza, görüş, fikir ve önerilerimize artık pek fazla ihtiyaç duyulmadığına üzülerek kanaat getirmiş bulunuyorum. Bu kanaate varmamda Saray’daki malum görüşme ve sonrasındaki gelişmeler, bardağı taşıran son damla olmuştur. Dolayısıyla bu kanaatim yaklaşık iki yıllık bir sürece dayanan, belli bir birikimin sonucudur” dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar PolitiKARS.com tarafından onaylanmamaktadır.