İkinci Üniversite Fırsatını Son Güne Bırakmayın

İkinci Üniversite Fırsatını Son Güne Bırakmayın

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sistemi sınavsız ikinci üniversite kayıtları devam ediyor.

A+A-

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sistemi sınavsız ikinci üniversite kayıtları devam ediyor.

Yetkililer, kayıtların 31 Ağustos Çarşamba günü başladığını ve 9 Eylül Cuma günü sona ereceğini hatırlattı. Yükseköğretim kurumlarının herhangi bir lisans ya da önlisans programından mezun olanların veya okuyan öğrencilerin tercih ettiği ikinci üniversite fırsatıyla alakalı açıklamalarda bulunan yetkililer, bu fırsattan yararlanmak isteyen öğrenci adaylarına kayıt için son günü beklememeleri uyarısında bulundu. Önceki yıllarda ikinci üniversite kayıtlarının son gününde yoğunluk yaşandığına dikkat çekildi.

Adayların, “http://aof.anadolu.edu.tr” adresinden Türkiye Programları bağlantısı “İkinci Üniversite” linkine tıklayarak internet başvurularını gerçekleştirecekleri, daha sonra kayıt için gerekli belgeleri hazırlayarak, banka ödemesini yaptıktan sonra AÖF bürolarından kayıt işlemlerini tamamlayacakları da bildirildi.

İkinci Üniversiteyle alakalı şu bilgilere de yer verildi:

“Yükseköğretim kurumlarının herhangi bir lisans bölüm/programından mezun olan veya okuyan öğrenciler okudukları veya mezun oldukları bölümlerden/programlardan aynı alanda olmamak üzere Anadolu Üniversitesi’nin açıköğretim sistemi ile öğretim yapan Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerinin önlisans veya lisans programlarından herhangi birini tercih edebilirler. Yükseköğretim kurumlarının herhangi bir önlisans programından mezun olan veya okuyan öğrenciler okudukları veya mezun oldukları programlardan aynı alanda olmamak üzere Anadolu Üniversitesi’nin Açıköğretim Sistemi ile öğretim yapan Açıköğretim Fakültesi’nin önlisans programlarından herhangi birini tercih edebilirler.”

Öte yandan İkinci Üniversite hakkında detaylı bilgi için “http://ikinciuniversite.anadolu.edu.tr” web sitesinin ziyaret edilebileceği belirtildi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar PolitiKARS.com tarafından onaylanmamaktadır.