Iğdır Belediyesi Faaliyet Raporu

Iğdır Belediyesi Faaliyet Raporu

Iğdır Belediyesi 2016 yılı gelir gider hesaplarını billboardlara astığı afişler ile açıkladı.

A+A-

Iğdır Belediyesi 2016 yılı gelir gider hesaplarını billboardlara astığı afişler ile açıkladı. 2016 yılı gelir gider hesaplarında gelir toplamı 58.491.106,44 TL, gider toplamını ise 61.848,977,98 TL olarak açıklandı.

Halkın, belediyenin kendi kaynakları ve bu kentteki insanlar için gelen kaynakların nereye gittiğini bir bütün olarak bilme konusunda en öncelikli hakka sahip olduğuna dikkat çeken Iğdır Belediye Başkanı Murat Yikit, “Yerel yönetimler arasında özelikle şeffaf belediyecilik noktasında hizmetlerimizin halk tarafından denetlenmesi ve halkımızla paylaşılması hususunda dönem dönem çalışmalarımız olmuştur. Bu kentte yaşayan insanlar belediyenin kendi kaynakları ve bu kentteki insanlar için gelen kaynakların nereye gittiğini bir bütün olarak bilme konusunda en öncelikli hakka sahiptiler. Bizim de yerel yönetim olarak şeffaf bir belediyecilik sunabilmemiz ve hizmetlerimizin bir yıl içerisinde hangi alanlarda yoğunlaştığını ve bununla ilgili paylaşımda bulunma konusunda kentimizin çeşitli yerlerinde bulunan yerlere bilgilendirme amacıyla 2014-2015 yılları gelir gider tablomuzu asarak halkımızla paylaşmıştık. Şimdi ise 2016 yıllarında gelir gider tablomuzu yayımlıyoruz. Biz yerel yönetimleri ele aldığımız günden beri halkımıza bizi sürekli denetleyeceksiniz dedik. Halkımızda da bu denetimler sonucunda üç yıl boyunca belediyemizin gelir ve giderlerini halkımızla paylaştığımız bir çalışmamız oldu. Başka alanlardaki hizmetlerin halk tarafından bize talep olarak geri dönüşü yapılabilir. Bu anlamda en azından denetimin sağlıklı yapılabileceği hem de halkla birlikte yerel yönetimlerin hizmetleri daha sağlıklı ve daha güçlü şekilde ilerleyebileceğini düşündüğümüzden dolayı bu tür çalışmalarımız devam edecek” dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar PolitiKARS.com tarafından onaylanmamaktadır.