Fen Lisesi Öğrencileri 4 Kilometre Pedal Çevirdi

Fen Lisesi Öğrencileri 4 Kilometre Pedal Çevirdi

Kars Fen Lisesi öğrencileri, Dünya Oryantrik Günü’nde yaklaşık 4 kilometre pedal çevirdi.

A+A-

Kars Fen Lisesi öğrencileri, Dünya Oryantrik Günü'nde yaklaşık 4 kilometre pedal çevirdi. Azat Köyü İlkokulu'nu ziyaret eden lise öğrencileri, ilkokul öğrencilerine çeşitli hediyeler verdi.

Kars Fen Lisesi önünde toplanan yaklaşık 150 öğrenci, okul müdürü Müseyip Arslanbenzer, ile 4 kilometre pedal çevirdi. 11 Mayıs Dünya Oryantrik Günü dolayısıyla düzenlenen etkinlik çerçevesinde Azat Köyü İlkokulu'na öğrenciler bisikletleriyle geldi. İlkokul öğrencileriyle bir araya gelen lise öğrencileri, minik öğrencilere yaş pasta kesti, çeşitli hediyeler verdi.

Fen Lisesi öğrencileri daha sonra Azat Köyü'nden ayrılarak köy çıkışında toplandılar. Burada öğrenciler yön bulma ve çeşitli oyunlar oynadılar. Uzun zamandan beri doğaya çıkmayan öğrenciler, açık havada bol bol gönüllerince eğlenme fırsatı buldular.

Etkinlikle ilgili açıklamada bulunan Fen Lisesi Müdürü Müseyip Arslanbenzer, "Bugün 11 Mayıs Dünya Oryantrik Günü, bu çerçevede bizde Kars'ta fen Lisesi olarak bir etkinlik planladık. Bu etkinliğin içerisinde Azat Köyü'ne yaklaşık 150 bisikletli öğrenciyle gezi düzenlenmesi var. Bu gezi içerisinde Azat Köyü İlkokulu'nu ziyaret ettik. Buradaki öğretmen ve öğrencilere hediyelerimiz oldu. Birde köy ile okul arasında yaklaşık 4 kilometrelik bir alanda oryantrik, yani doğada yön bulma çalışması ve yarışmaları yaptık. Doğal oyunlar oyunacak çocuklar, bu etkinlikleri düzenlerken amacımız öğrencilerimizle doğayı buluşturmak. Çünkü apartman dairelerinde, kent içerisinde, beton yığınları içerisinde öğrencilerimiz doğa ile uzak yaşıyor. Hepimiz öyle yaşıyoruz. İşte doğa ile insanı buluşturma çabası olarak düşünebiliriz" dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar PolitiKARS.com tarafından onaylanmamaktadır.