1. HABERLER

  2. BÖLGEDEN

  3. Dilucu Gümrük Kapısı'nda 13 kilometrelik TIR Kuyruğu
Dilucu Gümrük Kapısı'nda 13 kilometrelik TIR Kuyruğu

Dilucu Gümrük Kapısı'nda 13 kilometrelik TIR Kuyruğu

Türkiye'den Nahçıvan'a ve oradan İran, Azerbaycan ve Rusya'ya geçmek üzere gelen TIR’lar, Dilucu Gümrük Kapısı'nda yoğunluk oluşturdu.

A+A-

Türkiye-Nahçıvan sınır kapısı olan Dilucu Gümrük Kapısı'nda 13 kilometrelik TIR kuyruğu oluştu.

Türkiye'den Nahçıvan'a ve oradan İran, Azerbaycan ve Rusya'ya geçmek üzere gelen TIR’lar, Dilucu Gümrük Kapısı'nda yoğunluk oluşturdu.

PolitiKARS’ın AA’dan derlediği habere göre; yılbaşı dolayısıyla komşu ülkelere geçmek için gelen TIR’ların oluşturduğu kuyruk 13 kilometreyi geçti. TIR sürücüleri, araçlarını yol kenarlarına çekerek ihtiyaçlarını karşılayıp, uzun sürecek bekleyişleri için hazırlık yaptı.

BİR HAFTA YOĞUNLUK YAŞANABİLİR

Yılbaşı ve aralık ayı ihracatları nedeniyle yoğunluğun yaşandığı öğrenilen kapıda, yaklaşık 1 hafta boyunca yoğunluğun yaşanması tahmin ediliyor.

Park sahası olmadığından TIR’larını yol kenarına park ederek ihtiyaçlarını karşıladıklarını anlatan TIR şoförlerinden Kahraman Bozkurt, "Kaç gün sonra gümrüğe ulaşacağımız belli değil. Kaç gündür yollardayım. Şu anda biz 13. kilometrede park halindeyiz, 1 haftaya varır mıyız bilmiyoruz. Azerbaycan'a geçip oradan da İran'a geçeceğiz." dedi.

Sürücülerden Serhat Boz ise günlerce kuyrukta bekleyeceklerini bildirerek, "Önce Azerbaycan'a, oradan İran ve Rusya'ya geçeceğiz. Yaklaşık 13-14 kilometre kuyruk var. Gümrüğün çalışmasına göre belki bir hafta, belki 10 güne ulaşırız." diye konuştu.

İranlı sürücü Saed Mahmudi de İstanbul'dan yük aldığını ve İran'a gitmek için yola çıktığını aktararak, "Şu an biz 13 kilometre uzaktayız. Ne zaman geçeceğimizi bilmiyoruz. Belki 4 güne, belki 5 güne geçeriz. Dolabımız var, yemeğimiz var." ifadelerini kullandı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar PolitiKARS.com tarafından onaylanmamaktadır.