1. HABERLER

  2. KARS HABERLERİ

  3. SELİM

  4. Selim’de Bir Kişi İntihar Etti
Digorlu Tırmanışçılar En İyi 8 Sporcu Arasında Girdi

Digorlu Tırmanışçılar En İyi 8 Sporcu Arasında Girdi

Dağcılık Federasyonunun Samsun’da düzenlediği Türkiye Spor Tırmanış Şampiyonasında katılan Digorlu sporcular en iyi 8’e kalarak finalde yarışmaya hak kazandı.

A+A-

Türkiye’nin bir çok ilinden 101 sporcunun katıldığı ve Dağcılık Federasyonunun Samsun’da düzenlediği Türkiye Spor Tırmanış Şampiyonasında katılan Digorlu sporcular en iyi 8’e kalarak finalde yarışmaya hak kazandı.

2 ay önce bu sporla tanışan Digorlu 8 öğrenci, Digor Kaymakamlığı Tırmanış Takımı olarak Samsun’daki şampiyonaya katılan sporcuların başarıları ise dikkat çekti.

Türkiye Spor Tırmanış Şampiyonası’na katılan Digor Spor Tırmanış takımı sporcuları kendilerinden çok çok deneyimli sporcularla şampiyonada başa baş mücadele etti. Digorlu sporculardan Havanur Altun, Diyar Bulut ve Keleş Oyman katıldıkları ilk şampiyonada büyük bir başarıya imza atarak en iyi 8 sporcu arasına girerek finalde yarışmaya hak kazandı. Yapılan finallerde Keleş Oyman 4’ncü oldu.

Samsun’da Dağcılık Federasyonunun organize ettiği Türkiye Spor Tırmanış Şampiyonasında istekleri başarıyı elde ettiklerini ifade eden Milli Sporcu ve Beden Eğitim Öğretmeni Buket Akça, “İlk olarak Projemizin amacı çocuklarımızı spor Tırmanış sporuyla tanıştırmaktı. Kısa sürede yaptırdığımız duvar, çocuklarımızın Tırmanış Duvarına hevesle gelmeleri ve yetenekleri onlara daha fazlasını yaşatmamız için Samsun’a sürükledi bizi. 2 aylık tırmanış geçmişleriyle, deneyim kazanmaları, için geldiğimiz Samsun’da Kars’ı ve Digor’u başarıyla temsil ettik. Başarılarından dolayı sporcularımızı kutluyorum” dedi.

Beden Eğitim Öğretmenleri Buket Akça ve Akın Taşkıran, Projenin başından beri kendilerine inanan ve desteklerini esirgemeyen Kaymakam İsa Bolat ’ a, Samsun Serra Otel yönetimine, çalışanlarına ediyoruz. Dilaver Kişili’ye yarışma için yolladığı tshirtlerimiz ayrıca teşekkür etti.

Öte yandan Digorlu Spor Tırmanışçılar, Samsun’da düzenlenen Türkiye Spor Tırmanış Şampiyonası’na 2 aylık kısa sürede hazırlanmalarına rağmen başarıyla Kars’a dönüyor.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar PolitiKARS.com tarafından onaylanmamaktadır.