Digor'da 'Her Yer Meclis Her Yer Direniş' Sloganı

Digor'da 'Her Yer Meclis Her Yer Direniş' Sloganı

HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ'ın da aralarında bulunduğu heyet, Kars'ın Digor ilçesinde "Darbeye Karşı Demokratik Halk Buluşması" sloganıyla düzenlenen halk buluşması eylemine katıldı

A+A-

"Darbeye karşı demokratik halk buluşması" şiarıyla Digor halkıyla bir araya gelen HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ ve partililer "Her yer Meclis he yer direniş" sloganları ile karşılandı. 
HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ'ın da aralarında bulunduğu heyet, Kars'ın Digor ilçesinde "Darbeye Karşı Demokratik Halk Buluşması" sloganıyla düzenlenen halk buluşması eylemine katıldı. Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, DTK Eşbaşkanı Leyla Güven, HDK Eş Sözcüsü Gülistan Kılıç Koçyiğit, HDP milletvekilleri Ayhan Bilgen, Mehmet Ali Aslan ve Pervin Buldan'ın aralarında bulunduğu heyet, DBP Merkez ilçe binası önünde yüzlerce kişi tarafından alkış, zılgıt ve sloganlarla karşılandı. Yöresel kıyafetler ve sarı, kırmızı, yeşil renkli flamalarla buluşmaya katılan kitle sık sık, "Bıji Serok Apo", "Her yer Meclis her yer direniş" sloganı atarken, alan "İrademe dokunma" pankartları ve HDP, DBP bayrakları ile süslendi. 

'Bu toprakların insanı direnmeyi bilir'
Alkışlar ve sloganlar eşliğinde konuşmasına başlayan Figen Yüsekdağ, halkın iradesini Meclis'ten atarak darbe sürecine ortak olan AKP, CHP ve MHP koalisyonunu eleştirdi. Yüksekdağ, "Bizi Meclis'ten atacaklarını sananlar bir göz ucuyla bir Digor'a baksınlar. Bu toprakların insanı, onurunu her şeyin önüne koyarak her ağır saldırı karşısında direnmeyi bilir. İşte geleceği bilen bizleriz. Karşımızdakiler güçlerini sadece silahtan, hırsızlıkta devşirdikleri paradan, sermayeden alıyorlar. İşte HDP'nin de gücü sizlersiniz, halktır. Bizler Kürt kadınlarının, tüm Türkiye kadınlarının yaşam enerjisiyiz. Bizler bizimle gurur duyun diyen Mehmetlerin, Sakinelerin, Sêvêlerin yol arkadaşlarıyız" dedi. 
'Birbirinden farkları yok'
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın müdahalesi ile kurulan yeni AKP hükümetinin düşük profilli savaş hükümeti olarak tanımlayan Yüksekdağ, şöyle devam etti: "Üzerine çıkamayacak kadar düşük profilli iktidar var kaşımızda. Ahlaki seviyeleri zaten düşüktü. Şimdi de düşük profilli başbakanla, düşük profilli bir savaş hükümeti kurdular. Onlar o düşük profil ve seviyeyle bizim direnişimizin seviyesine asla ulaşamazlar." Koalisyonun ortağı her üç partinin de birbirinden farklı olmadığını vurgulayan Yüsekdağ, "Onlar daha bizim her gün kendisini yeniden üreten, doğuran direnişimizi bilmiyorlar. Bizler içerde olsun, dışarıda olsun onurun, insanlığın ve demokrasinin tek gerçek temsilcisi olarak yürümeye ve ilerlemeye devam edeceğiz. Eğer iktidar sahipleri bu kadar çürümüşse işte HDP gibi partiler bu bataklığın içerisinde açmış nilüfer çiçeği misali geleceği müjdeliyorlar demektir Onlar ise çürüme kokuları içinde kahrolup gidecekler. Karşılarında Anadolu'nun, Mezopotamya'nın ve Kürdistan'ın iradesi var. Mücadelesi var." diye konuştu. 
Heyet daha sonra halk buluşmasının bir diğer adresi olan Iğdır'a geçti. 


HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar PolitiKARS.com tarafından onaylanmamaktadır.