Cumhurbaşkanlığı ‘Oy Pusulası’ Onaylandı

Cumhurbaşkanlığı ‘Oy Pusulası’ Onaylandı

YSK, 14 Mayıs'ta gerçekleştirilecek 'Cumhurbaşkanlığı Seçimi'nin pusulalarını onayladı.

A+A-

YSK, 14 Mayıs'ta gerçekleştirilecek 'Cumhurbaşkanlığı Seçimi'nin pusulalarını onayladı.

Yüksek Seçim Kurulu (YSK), 14 Mayıs'ta gerçekleştirilecek cumhurbaşkanlığı seçiminin pusulalarını onayladı.

Cumhurbaşkanlığı seçiminde dört aday yarışacak.

1-006.jpg

YSK PUSULARIN BASIMI İÇİN TALİMAT VERDİ

PolitiKARS’ın ajanslardan derlediği bilgilere göre; Yüksek Seçim Kurulu (YSK), 14 Mayıs 2023 Pazar günü yapılacak Cumhurbaşkanı Seçimi ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi’nde, cumhurbaşkanı adayları için hazırlanan oy pusulalarının basılması yönünde talimat verildi. YSK Başkanı Ahmet Yener, YSK üyeleri ve siyasi partilerin temsilcileri, seçimlerde kullanılacak oy pusulalarının basımı için daha önceden belirlenen matbaaya giderek, taslak olarak hazırlanan oy pusulasını inceledi.

SIRALAMA KURASI 1 NİSAN’DA ÇEKİLDİ

YSK heyeti, uygun olan oy pusulasının basım işlemlerinin başlatılmasını kararlaştırdı. Cumhurbaşkanı adaylarının birleşik oy pusulasındaki yerlerinin belirlenmesi için YSK’de 1 Nisan’da çekilen kurada, 1. sırada Cumhur İttifakı’nın adayı Recep Tayyip Erdoğan, 2. sırada Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, 3. sırada Millet İttifakı’nın adayı Kemal Kılıçdaroğlu, 4. sırada Ata İttifakı’nın adayı Sinan Oğan yer almıştı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar PolitiKARS.com tarafından onaylanmamaktadır.