Covid-19 | 23 Nisan’da Sokağa Çıkma Yasağı

Covid-19 | 23 Nisan’da Sokağa Çıkma Yasağı

İçişleri Bakanlığı Covid-19 salgını nedeniyle 81 İl Valiliğine "23 Nisan Sokağa Çıkma Kısıtlaması" konulu genelge gönderdi.

A+A-

Covid-19 salgını nedeniyle haftasonları uygulanan sokağa çıkma yasağı 23 Nisan Cuma günü de uygulanacak. 22 Nisan Perşembe 19.00 ile 26 Nisan Pazartesi 05.00 arası sokağa çıkmak yasak olacak.

İçişleri Bakanlığı Covid-19 salgını nedeniyle 81 İl Valiliğine "23 Nisan Sokağa Çıkma Kısıtlaması" konulu genelge gönderdi.

Genelgeye göre, "23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı" resmi tatil olması dolayısıyla bu haftasonu sokağa çıkma yasağı 22 Nisan Perşembe günü saat 19.00’da başlayacak ve 26 Nisan Pazartesi sabah 05.00’te sona erecek.

  • Daha önce genelge ile belirtilen yasaktan muaf kişi ve yerler listesi geçerli olacak.
  • Haftasonu 10.00- 17.00 saatleri arasında açık olan bakkal, market, kasap, manav ve kuruyemişçi ile şehirlerarası seyahat kısıtlamasına dair usul ve esaslar 23 Nisan Cuma günü de uygulanacak. 
  • Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM), Anıtkabir ve Birinci Meclis’te gerçekleştirilecek tören ve kutlamalar dışında tüm il ve ilçelerde Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı aşağıdaki esaslara göre kutlanacak.
  • Milli Eğitim Bakanlığının 06.04.2021 tarih ve 23672112 sayılı yazısı doğrultusunda çelenk sunma törenleri fiziki mesafe koşullarına uygun şekilde asgari düzeyde katılımla gerçekleştirilecek.
  • Çelenk sunma törenleri dışında kişilerin bir araya gelmesine neden olabilecek kutlama programları yapılmayacak. Bunun yerine Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının coşkusunu yansıtabilecek başta kolluk araçlarından oluşmak üzere araç konvoyları, ses, ışık ve havai ışık gösterileri, mobil araçlarla gösteriler ile çevrimiçi etkinliklere ağırlık verilecek.
  • Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlama törenlerinde görevli olan kişiler de tören ve kutlama programları süresi ile sınırlı olmak kaydıyla sokağa çıkma kısıtlamalarından muaf tutulacak.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar PolitiKARS.com tarafından onaylanmamaktadır.
1 Yorum