1. HABERLER

  2. KARS HABERLERİ

  3. KARS MANŞET

  4. Çıldır'da 'Balık Avı' Yasağı Başladı
Çıldır'da 'Balık Avı' Yasağı Başladı

Çıldır'da 'Balık Avı' Yasağı Başladı

Kars ve Ardahan il sınırları içerisinde mevcut göl ve akarsularda 15 Mayıs-15 Ağustos tarihleri arasında her türlü malzeme ile balık avlanma yasağı başladı.

A+A-

Çıldır Gölü'nde balık avlama yasağı başlamasıyla birlikte balıkçılar ağlarını toplamaya başladı. 

Suat İncedere'nin özal haberine göre, yasakla birlikte Çıldır Gölü'nde ağlarını toplayan Balıkçı Oğuzhan Ağbulak (20), "15 Mayıs itibariyle Çıldır Gölü'nde av yasağı başladı, ağları topluyoruz.  Bu yıl balık sezonu pek verimli geçmedi, çünkü gölün buzu bu yıl geç çözüldü, havalar ısındı, balık mevsimi başlarken, yasakta başladı" dedi.

15 Mayıs-15 Ağustos tarihleri arasında uygulanacak olan av yasağının kontrolünü Tarım ve Orman Müdürlüğü ekiplerinin yanı sıra, emniyet ve jandarma teşkilatları, belediye zabıtası, kamuda görevli bekçiler, kolluk kuvvetlerinin bulunmadığı yerlerde köy muhtar ve ihtiyar heyetleri tarafından takip edilecek.

Yasağı ihlal edenlerin malzemelerine el konulacağı gibi, 210 TL ile 708 TL. arasında para cezasının uygulanacak.

Çıldır'da 'Av Yasağı'

Çıldır'da 'Av Yasağı'

Çıldır Gölü'nde balık avlama yasağı başlamasıyla birlikte balıkçılar ağlarını toplamaya başladı. FotoHABER | Suat İNCEDERE

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar PolitiKARS.com tarafından onaylanmamaktadır.