1. HABERLER

  2. KARS HABERLERİ

  3. KARS

  4. 'Kayıkçı Kavgası' Hikayesi.. Kars Belediyesi'nden 'Yeni Otogar' Açıklaması!
Cerrahi Operasyonla Yeniden Parmaklarına Kavuştu

Cerrahi Operasyonla Yeniden Parmaklarına Kavuştu

Sarıkamış’ta ot biçme makinesinde parmakları kesilen vatandaş, yapılan cerrahi operasyon ile 3 parmağı yeniden kavuştu.

A+A-

Sarıkamış’ta ot biçme makinesinde parmakları kesilen vatandaş, yapılan cerrahi operasyon ile 3 parmağı yeniden kavuştu.

Sarıkamış Devlet Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Opr. Dr. Kayahan Karaytuğ, Balıklı köyünde çiftçilikle geçimini sağlayan Ferhat Karakurt’un ot biçme makinesinin üstüne düşmesi sonucu sol elinin üç parmağı kopmak üzereyken hastaneye geldiğini belirtti.

Karaytuğ, kesilen parmakları yalnızca deri kısmının tuttuğunu, Balıklı köyünden 60 kilometre uzaklıktan 2 saat içinde hastanın çok hızlı bir şekilde hastaneye ulaşmasının cerrahi müdahale açısından büyük önem arz ettiğini söyledi.

Bu tür vakalarda en önemli olan şeyin ilk 8 saat içinde mutlaka operasyon yapılması gerektiğini İfade eden Kayahan Karaytuğ, “Hastamızın zaman kaybetmemesi açısından hasta yakınlarına da durumun ciddiyetini anlatarak operasyona başladık. Cerrahi ve mikro cerrahi tecrübemizle 3 parmak, 3 saat içinde yapılan ameliyatla dikildi. Ameliyatın ardından 3 ile 4. parmak uyum sağladı. İkinci parmağın uç kısmında ise bir dolaşım bozukluğu var, oda kısa sürede düzelecek inşallah” dedi.

Karaytuğ, “Aslında bu tür operasyonlar daha üst düzey hastanelerde yapılır, ancak bizim tecrübemiz ve ekimizin profesyonel olmasıyla hastanemizin imkanlarını zorlayarak bu operasyonu gerçekleştirdik. Biz burada vatandaşlarımızın sağlığı için bilgi birikim ve tecrübemizi sonuna kadar kullanıyoruz. İlçe hastanesi olması önemli değil insanlarımıza en hızlı ve en iyi hizmet vermek zorundayız” diye konuştu.

Parmakları kopmak üzereyken hastaneye gelen ve yapılan cerrahi operasyonla yeniden parmaklarına kavuşan Ferhat Karakurt, ilçe hastanesinde işinde mahir uzman hekimlerin olmasının çok büyük şans olduğunu, parmaklarına yeniden kavuşmanın kendisini mutlu ettiğini belirtti.

Sarıkamış’ta Cerrahi Operasyonla Yeniden Parmaklarına Kavuştu

Sarıkamış’ta Cerrahi Operasyonla Yeniden Parmaklarına Kavuştu

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar PolitiKARS.com tarafından onaylanmamaktadır.