Başkan Murtaza Karaçanta’nın İftar Yemeği

Başkan Murtaza Karaçanta’nın İftar Yemeği

Kars Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta, Mahalle Muhtarları ile yerel ve ulusal basının temsilcileriyle iftar yemeğinde bir araya geldi.

A+A-

Kars Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta, Mahalle Muhtarları ile yerel ve ulusal basının temsilcileriyle iftar yemeğinde bir araya geldi.

Mesut Yılmaz Parkı’ndaki bir lokanta da misafirlerini ağırlayan Başkan Karaçanta, muhtarlar ve basın mensuplarının yakın mesai arkadaşları olduğunu ve birlikte Kars için, Kars’ın gelişmesi için görev yaptıklarını belirtti.

“Ben her zaman olduğu gibi dün de, bugün de sizleri yanımda gördüm, bundan sonraki süreçte de yakinen yanımda göreceğime inanıyorum diyen Başkan Karaçanta, “Hepiniz benim mesai arkadaşlarımsınız. Çünkü ben Muhtarları öyle görüyorum. Geçen toplantılarımızda da ‘yerel yönetimlerde Belediye Başkanlığı’nın en yakın çalışma arkadaşlarından bir tanesi de mahalle muhtarlarıdır’ ifadesini kullanmıştım. Bu yılda da bu mübarek Ramazan ayında Belediyemizin düzenlemiş olduğu bir iftar yemeğini dolayısıyla siz mesai arkadaşlarımızla birlikte yapmanın bu akşam mutluluğunu keyfini yaşıyorum, hoş geldiniz diyorum” dedi.

Hizmet anlamında yalnız bir mahalleye gidip öteki mahalleyi ihmal etmenin doğru olmayacağını ve girdiğin zaman topyekun girmek gerektiğinin altını çizen Başkan Karaçanta “Ramazan ayının sizlere, bizlere, tüm Türk ve Dünya Müslüman ülkelerine hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. Tabi ki bu ara sorunlarınızın olduğunu biliyorum, sorunlarınızı zaman zaman konuşuyoruz veya yapmış olduğumuz tüm toplantılarda sorunlarınızı dile getiriyorsunuz, kendi Muhtarlıklar Müdürlüğümüz aracılığıyla da sorunlarınız bize geliyor. Emin olun ki bizlerde gücümüz yettiğince sizlere yetişmeye çalışıyoruz. Ama er ama geç. Çünkü taktir edersiniz ki belediye hizmetleri yalnız işte bir mahalleye gidip de öteki mahalleyi ihmal etmek değil. Girdiğin zaman topyekun girmen lazım. İşte su sorunu var, kanalizasyon sorunu var, yol surunu var, temizlik sorunu var, koca bir şehir. Dolayısıyla zaman zaman aksaklıklarımızın olduğunun farkındayım. Ama inandığım bir şey var ki sizlerin bu samimi yaklaşımı, bizlerin birlik beraberliği şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da önümüze gelecek bütün engelleri aşmamızda hiçbir sıkıntı yaşatmayacağımıza işarettir. Ben her zaman olduğu gibi dün de, bugün de sizleri yanımda gördüm, bundan sonraki süreçte de yakinen yanımda göreceğime inanıyorum. Ben Belediye Başkanı olarak çalışma arkadaşlarımla birlikte de yine sizlerde bizleri kendinize o şekilde görün. Her zaman her fırsatta biz sizlerle birlikte olacağız” diye konuştu.

Bir gazetecinin TOKİ’nin Kars’ta bin konut yapma projesi var, bu hangi mahallede yapılacak ve bu proje ile ilgili son durum nedir? Sorusuna ise Başkan Karaçanta, “Bizim Kentsel Dönüşüm Projesi’nde birinci etap konutlar yapıldı, teslim edildi. Atatürk Mahallesi ve Bayrampaşa Mahallesi’nin bir kısmına yapıldı. Şimdi ikinci etap; Bayrampaşa Mahallesinde devam ediyor, bütün binaların hemen hemen söküm işlemleri de tamamlandı. Birkaç tane kalan bina var, onlarda bittikten sonra çok yakın zaman da Allah nasip ederse ikinci etap başlayacak. Bugün TOKİ’nin yetkilileri de Kars’a geldi, onlarla da incelemelerimizi yaptık.” yanıtını verdi.

Başkan Karaçanta, daha sonra muhtarların sorunlarını dinledi. Gece geç saatlere kadar süren buluşmada, genel olarak Kars konuşuldu. Kars’a yapılan yatırımlar anlatıldı.

Karaçanta’nın İftar Yemeği

Karaçanta’nın İftar Yemeği

Karaçanta’nın İftar Yemeği

Karaçanta’nın İftar Yemeği

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar PolitiKARS.com tarafından onaylanmamaktadır.