Bakan Ahmet Arslan Kars’ta

Bakan Ahmet Arslan Kars’ta

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, bayram ziyareti için memleketi Kars’a geldi.

A+A-

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, bayram ziyareti için memleketi Kars’a geldi.

Özel uçakla Kars Harakani Havalimanına gelen Bakan Ahmet Arslan’ı havalimanında Kars Valisi Rahmi Doğan, Kars Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta, AK Parti Kars Milletvekili Selahattin Beyribey, parti yöneticileri ve vatandaşlar karşıladı.

Bakan Arslan daha sonra Kars Valiliği konağına geçerek burada Kars Valisi Rahmi Doğan’dan brifing aldı. Bakan Arslan yaptığı açıklamada, "Hükümetimiz ve sayın Başbakanımız Binalı Yıldırım’ın da açıkladığı gibi doğu ve güneydoğuda bazı illerimizde yeni cazibe merkezileri oluşturulacak. Bu cazibe merkezlerinin amacı bu illerimize yatırım yapılmasını sağlamak ve ekonomik açıdan daha da gelişmesini sağlamaktır. Kars da bu iller arasında yer alıyor. Kars’ın yarını daha parlak olacaktır. AK Parti hükümetinin hiçbir vaadi sözde kalmamıştır. Bugün ulaşım, eğitim sağlık ve diğer bir çok alanlarda yapılan yatırımlar ve projeler bunların en doğru ispatlarıdır. Yeter mi? Tabii ki yetmez daha iyi bir Türkiye için hep birlikte koşarak çalışmaya devam edeceğiz" diye konuştu.

Daha sonra Kars Öğretmenevine geçene Bakan Ahmet Arslan burada Karslı vatandaşlarla bayramlaştı.

Kars Belediyesi bakanın ismini caddeye verdi

Kars Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta, Bakan Arslan’a sürpriz yaparak kendisinin oldukça emeği olduğu üniversite yolu caddesine Ahmet Arslan adı verileceğini söyledi.

Bakan Ahmet Arslan bu ince davranışından ötürü Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta’ya teşekkür etti.

Haberin Uzantısı...

SEÇİM AÇIKLAMASI

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Türkiye’de 2019 yılından önce herhangi bir şekilde seçim olmayacağını belirtti.

2019’dan önce şu başkanlık sistemine ve anayasaya bir neşter vurulması gerektiğini ifade eden Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, “Bu neşteri vurabilmemiz için bu sitemdeki tıkanıklığı giderebilmek için bu iki başlılığı ortadan kaldırmamız için teşkilatların sanki yarın seçim varmış gibi sahada olmaları lazım. Çok konuşuluyor bunu tekrardan söyleyeyim önümüzde herhangi bir şekilde genel seçim yok. Ne zaman bir seçim var 2019’da” dedi.

Türkiye’nin ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yükselişini çekemeyenlerin dünyanın her yerinde Türkiye’ye saldırdıklarını ve Türkiye’yi zayıf düşürmek isteyenlerin olduğunu altını çizen Arslan, “Ama onlara inat sizin desteğinizin sayesinde millete hizmetkar olma yolundaki Recep Tayyip Erdoğan ve arkadaşları inşallah Türkiye’nin bayrağını daha da yukarıya taşıyacaklar. Çok değil 2023’te dünyanın ilk 10 ekonomisinden biri olacağız. Kimsenin şüphesi olmasın ve yine dünyada Türkiye’yi çekemeyenler, onların maşalığını yapanlar, dilimizi, dinimizi, ırkımızı bu çerçevede, bizi birbirimize düşürmek isteyenler bilsinler ki en iyi cevabı Kars veriyor. Bundan sonra Kars verecek. Rabbim onlara fırsat vermesin. Güvenlik güçlerimizle, silahlı kuvvetlerimizle, polisimizle korucularımızla Türkiye’nin her yerinde ecdanın bize emanet olarak bıraktığı toprakları sonsuza kadar savunmak adına gözünü kırpmadan şehit olmaya gidiyoruz. Bunu herkes bilsin ki bizim birliğimize ve beraberliğimize halel getiremeyecekler” diye konuştu.

“Bu ülkenin tıkanan bir sistem sorunu var. Bu sisteme çözüm bulunması lazım iki başlılığın ortadan kaldırılması lazım. Cumhurbaşkanlığı makamı ayrı bir tarafa Hükümet ve Başbakanlık makamı ayrı tarafa çalışırsa bu ülke istediği başarıyı elde edemez” diyen Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, zaman zaman erken seçim iddialarının gündeme geldiğini ve 2019’dan önce bir seçimin söz konusu olmayacağını söyledi.

Bakan Ahmet Arslan, “Çok konuşuluyor bunu tekrardan söyleyeyim önümüzde herhangi bir şekilde genel seçim yok. Tekrar söylüyorum herhangi bir şekilde bir genel seçim yok. Ne zaman bir seçim var? 2019’da ancak 2019’dan önce şu başkanlık sistemine, şu Anayasa’ya bir neşter vurmamız lazım. Bu neşteri vurabilmemiz için, bu sitemdeki tıkanıklığı giderebilmek için, bu iki başlılığı ortadan kaldırmamız için teşkilatların sanki yarın seçim varmış gibi sahada olmaları lazım. Sanki yarın seçim varmış gibi seçmenle hasbıhal etmesi lazım. İnşallah bu sistem tıkanıklığını giderirsek Sayın Cumhurbaşkanımızın vizyonuyla, Sayın Başbakan’ımızın liderliğiyle, Allah’ın izniyle Türkiye’yi bugün nasıl ki dünden daha iyi yarını da bugünden daha iyi yapacağız” şeklinde konuştu.

ARSLAN KAĞIZMAN'DA

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan bayram ziyareti için baba ocağı Kars’ın Kağızman ilçesine geldi.

Yoğun bir kalabalık tarafından ilçe girişinde karşılanan Ahmet Arslan, pazar meydanında kurulan bayramlaşma alanında kendisini bekleyen hemşehrileriyle tek tek bayramlaştı. Bakan Arslan’a Kars Valisi Rahmi Doğan, AK Parti Kars Milletvekili Selahattin Beyribey kurum amirleri ve partililer de eşlik etti.

Bayramlaşmanın ardından konuşan Bakan Ahmet Arslan, "Ak Parti hükümeti olarak doğu ve güneydoğu illerimize ciddi yatırımlar planlıyoruz. Artık doğudan batıya göç değil batıdan doğuya göçler olacak. Kuracağımız cazibe merkezleri ile bunların bir tanesi Kars olacak. Fabrikalar iş alanları bu gibi birçok yatırmalarla istihdam sağlayıp gençlerimizin işsizlik sorunu çözeceğiz. Sağlık, eğitim, ulaşım alanındaki hizmetlerimiz ortada. Hamd olsun hiçbiri sözde kalmadı, bunlar da kalmayacak" dedi.

Kağızman’ın meşhur kaysısından basın mensuplarına ikram eden Bakan Arslan "Doğu kıymetli bir hazine. Bizde AK Parti olarak bu hazineyi işleyeceğiz" diye konuştu.

Bakan Arslan daha sonra babası Süleyman Arslan’ı ziyaret ederek elini öpüp bayramını tebrik etti. Baba Süleyman Arslan "Oğlum hakkımı fazlasıyla ödedi. Devletine yararlı biri olarak ondan bir isteğim daha var. Kars Lojistik Merkezi ve Bakü-Tiflis Boru Hattı bu iki hizmet ilimize gelirse çok faydalı olacak" dedi.

Bunun üzerine Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan, "Babamın isteği aynı zamanda bütün Kars’ın isteğidir. İnşallah 2 yıl içerisinde bu projelerde tamamlanmış olacak" diye konuştu.

Arslan, annesinin kabrini de ziyaret ettikten sonra ilçeden ayrıldı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar PolitiKARS.com tarafından onaylanmamaktadır.