Ayhan Bilgen İstifa Edeceğini Açıkladı

Ayhan Bilgen İstifa Edeceğini Açıkladı

HDP'ye yapılan operasyonla gözaltına alınan Kars Belediye Eşbaşkanı Ayhan Bilgen, sosyal medyadan görevinden istifa edeceğini duyurdu.

A+A-

HDP'ye yapılan operasyonla gözaltına alınan Kars Belediye Eşbaşkanı Ayhan Bilgen, avukatları aracılığıyla sosyal medya hesaplarından paylaşımda bulundu.

BAŞKANLIKTAN İSTİFA EDECEĞİM

Bilgen'in sosyal medya hesabından yaptığı açıklama şöyle: "Ben demokrasicilik oynanacak yaşı geçtim. Türkiye'nin koşulları da oyun oynanacak bir ortama sahip değil. Keyfi gözaltılarla bir şehrin iradesi ile oynanmasına izin vermem. İster tutuklayın, ister serbest bırakın, gözaltı sürem bitene kadar kayyım atanmamış olursa Belediye Başkanlığı görevimden istifa edeceğim. Kars, kendisini yönetecek liyakattadır. 1,5 yıldır oy birliği ile karar alma olgunluğu gösteren bir mecliste 5 parti uzlaşarak yeni bir yönetim oluşturabilir. Herkes seçimlerde şehri yönetmeye talip olduğuna göre şimdi kimse sorumluluktan kaçmamalıdır. Bu bir mevzinin terkedilmesi değil, seçim kampanyasında söylediğimiz gibi ortak yönetimle demokrasi sınavının verilmesidir. Tutuklanırsam 3. kitabımı yazmak, tutuklanmazsam kooperatif çalışmalarına katkı sunmak, Belediye Başkanlığından daha az önemli değildir. Bu süreçte bize oy veren vermeyen tüm hemşerilerime, başta saha personeli olmak üzere tüm çalışma arkadaşlarıma TEŞEKKÜR ederim. Kars'ta bir kadın Belediye Başkanı ile yola devam edilirse, sadece siyasal değil, toplumsal bir eşik aşılmış olur. Hiçbir şey eskisi gibi OLMAMALI!"

KARS BELEDİYE MECLİSİ

  • 10 HDP, 4 MHP, 3 AK Parti, 5 CHP, 2 DSP ve 1 Bağımsız meclis üyesi bulunuyor.

İşte o paylaşım.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar PolitiKARS.com tarafından onaylanmamaktadır.
İlgili Haberler