Ayhan Bilgen, Elektrik Kesintilerini Sordu

Ayhan Bilgen, Elektrik Kesintilerini Sordu

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Kars Milletvekili Ayhan Bilgen, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak’ın cevaplaması istemiyle Kars'ta ki "elektrik kesintileri" ile ilgili soru önergesi sundu.

A+A-

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Kars Milletvekili Ayhan Bilgen, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak tarafından Anayasanın 98’inci ve TBMM İçtüzüğünün 96’ncı ve 99’uncu maddeleri gereğince yazılı olarak cevaplandırılması istemiyle Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı’na (TBMM) soru önergesi sundu.

Bilgen, soru önergesinde Kars'ta yaşanan elektrik kesintilerinin gerekçelerini sordu.

Önergede;

"1-    Son bir yıl içerisinde yapılan elektrik kesintilerin sebepleri nelerdir?

2-    Son bir yıl içerisinde Kars ilinde kaç elektrik kesintisi yaşanmıştır? Bu kesintilerin kaç tanesi kurumun planlı elektrik kesintileridir?

3-    Bu elektrik kesintisi sırasında evlerinde ya da dükkanlarında mağdur olan yurttaşların mağduriyetleriyle ilgili bir araştırma yapılmış mıdır?

4-    Elektrikli malzeme kullanarak işini devam ettirebilen esnafımızın mağduriyetlerinin tazmini konusunda bir çalışma yapılmış mıdır?

5-    Evlerinde elektrik kesintisine duyarlı beyaz eşya kullanan yurttaşlarımızın bir şikayeti söz konusu mudur? Eğer söz konusuysa bu eşyalarının maddi karşılığının tazmini söz konusu mudur?

6-    Planlı yapılacak elektrik kesintileri yurttaşlara yeterince duyurulmuş mudur? Bu duyuru için hangi iletişim kanalları kullanılmaktadır?

7-    Yurttaşların faturalarına kaçak kullanım bedeli yansıtılmakta mıdır? Bu oran Kars ilinde ne kadardır?" sorularına cevap istedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar PolitiKARS.com tarafından onaylanmamaktadır.