Avrupa'nın Seçkin Destinasyonu: 'Taraklı'

Avrupa'nın Seçkin Destinasyonu: 'Taraklı'

Avrupa Komisyonu'nun düzenlediği 'Avrupalı Seçkin Destinasyonlar (EDEN) Projesi'nin 2013 yılı Türkiye ulusal destinasyonu Sakarya'nın 'Taraklı' ilçesi seçildi.

A+A-

- Avrupa Komisyonu'nun düzenlediği 'Avrupalı Seçkin Destinasyonlar (EDEN) Projesi'nin 2013 yılı Türkiye ulusal destinasyonu Sakarya'nın 'Taraklı' ilçesi seçildi.

Turizme henüz tam anlamıyla kazandırılamamış ancak sürdürülebilir turizm çalışmaları neticesinde gelişme potansiyeli yüksek görülen destinasyonların belirlenerek ortak bilgi ve iletişim ağına dahil edilmesini sağlayan Avrupalı Seçkin Destinasyonlar Projesi (EDEN) kapsamında her yıl düzenlenen yarışmaların 2013 ülkeler seçmesi tamamlandı.

Proje kapsamında bu yıl Türkiye'nin çeşitli merkezlerden toplam 30 başvuru yapıldı. Türkiye'de projeyi yürüten Kültür ve Turizm Bakanlığı bünyesinde oluşturulan komisyonların başvuruları değerlendirdiği bu yılki yarışmada Taraklı, Karaman ve Seferihisar finalist oldu.

Avrupalı Seçkin Destinasyonlar Projesi kapsamında Bakanlığa yapılan başvuruların değerlendirildiği yarışma sonucunda Sakarya'nın Taraklı ilçesi Türkiye Ulusal Destinasyonu olarak belirlendi.

TARAKLI AVRUPA'YA TANITILACAK

Avrupa Komisyonu seçilen ülke destinasyonları için tanıtım filmleri hazırlayarak, AB ülkeleri televizyonlarında yayınlanmasını sağlıyor. Ülkelerin ulusal destinasyonları ayrıca her yıl Avrupa Turizm Formu kapsamında düzenlenen fuarda tanıtılıyor. Avrupa Komisyonu tarafından sağlanan her türlü tanıtım olanağından yararlanacak olan Taraklı ilçesi EDEN projesi ile önemli bir fırsat elde etmiş oldu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar PolitiKARS.com tarafından onaylanmamaktadır.