Artı TV 'Televizyon Yayını'na Son Veriyor

Artı TV 'Televizyon Yayını'na Son Veriyor

Köln merkezli TV, 30 Eylül'de televizyon yayınına son vererek, yayınlarını dijital mecra üzerinden sürdürecek.

A+A-

Almanya'nın Köln şehrinde 2017 yılında yayın hayatına başlayan Artı TV, 30 Eylül'de karasal (uydu) televizyon yayınını sonlandıracak.

Ekonomik ve politik gelişmelerle gerekçelendirilen karara göre kanal, yayınlarını dijital mecra üzerinden sürdürecek. Artı Gerçek de yenilenerek yola devam edecek.

Artı Medya Vakfı, yaptığı açıklamada "Artı Gerçek haber portalı ve Artı Web TV birleşmiş olarak yeni yüzü, yeni yayın akışı ile huzurunuza çıkacak" denildi.

PolitiKARS'ın ajanslardan derlediği bilgilere göre, "Yayın hayatına 2017’de başlayan Artı TV ile Artı Gerçek haber portalı hakkında, özellikle dijital dönüşümün altı yıl içinde geldiği düzey ile ekonomik ve politik gelişmelere paralel olarak yenilenme kararı alındı.

Bu çerçevede 18 Mart 2017 günü Hotbird uydusu üzerinden yayına başlayan Artı TV, 1 Ekim 2023 tarihinden itibaren dijital mecra üzerinden yayın hayatına devam edecek. Aynı tarih itibarı ile Artı Gerçek haber portalı ve Artı Web TV birleşmiş olarak yeni yüzü, yeni yayın akışı ile huzurunuza çıkacak.

Kararın amacı eldeki kadro ve haber üretim imkanlarını, dijital dönüşümün sağladığı ve medyanın geleceğini belirleyecek olduğu uzun süredir aşikâr hale gelen yeni gazetecilik usul ve tarzlarını öne çıkararak halkların bilgilenme hakkını daha iyi savunmak ve kullanmak. Demokrasi ve barış ortak paydasından hiç taviz vermemek, ırkçılığın ve ayrımcılığın her türlüsüne kategorik olarak karşı durmaya devam etmek yeni dönemin de temel ilkeleri olacak. Bu yeni dönemde yayın yönetmenliği görevini yine Ali Duran Topuz yürütecek."

Artı TV İcra Kurulu, 2021 yılında yaptığı açıklamada Artı Gerçek haber sitesinin Artı TV’den ayrıldığını duyurmuştu. Kurul, "Bundan böyle Artı TV ve Artı Gerçek internet sitesi farklı tüzel kişilikler olarak yollarına devam edecektir" ifadeleri yer aldı.

Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar PolitiKARS.com tarafından onaylanmamaktadır.