1. HABERLER

  2. KARS HABERLERİ

  3. KARS

  4. 'Araştırma Hastanesi'ne Veteriner Başhekim
'Araştırma Hastanesi'ne Veteriner Başhekim

'Araştırma Hastanesi'ne Veteriner Başhekim

Kafkas Üniversitesi (KAÜ) Tıp Fakültesi Sağlık Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekimliği'ne veteriner Muhammet Bora Uzuner’in atandığı iddiası sosyal medyada tartışmaya sebep oldu.

A+A-

Kafkas Üniversitesi (KAÜ) Tıp Fakültesi Sağlık Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekimliği'ne veteriner Muhammet Bora Uzuner’in atandığı iddiası sosyal medyada tartışmaya sebep oldu.

ESKİ VEKİL ATAMAYI GÜNDEME TAŞIDI

CHP Kars eski il başkanı ve eski vekil Çetin Bilgir, Kafkas Üniversitesi Sağlık Araştırma ve Uygulama Hastanesi'nin 3 yıllık başhekimi Yakup Baykuş izne çıkınca, veteriner hekim Muhammet Bora Uzuner'in başhekim vekili olarak atandığını sosyal medya hesabından paylaştı.

KAÜ Rektörlüğü, Tıp Fakültesi Sağlık Araştırma ve Uygulama Hastanesi başhekimliği için sosyal medyada iddia edilen paylaşımlar hakkında açıklamada bulundu.

Açıklamada, Tıp Fakültesi Sağlık Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekimliği görevini halen Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı’ndan Dr. Yakup Baykuş’un yürüttüğü belirtilerek, başhekimliğe veteriner hekimin atandığı ile ilgili sosyal medyada ki haberleri yalanladı.

REKTÖRLÜK, "VETERİNER HEKİMİ' SAVUNDU

Kafkas Üniversitesi (KAÜ) Rektörlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada : “Son günlerde hastanemiz başhekimliğine veteriner hekimin atandığı ile ilgili sosyal medyada yanlış ve maksadını aşan haberler yayımlanmaktadır.

Kafkas Üniversitesi Tıp Fakültesi Sağlık Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekimliği yaklaşık 3 yıldır Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı’ndan Dr.Öğr. Üyesi Yakup Baykuş (Başhekim), Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı’ndan Dr. Öğr. Üyesi Rulin Deniz ve Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı’ndan Dr. Öğr. Üyesi Sefer Üstebay tarafınca yürütülmektedir.

Yakın zamanda hastanemiz Başhekimliği Yardımcılığına temel tıp bölümlerini temsilen Hacettepe Tıp Fakültesi Anatomi Anabilim Dalında doktorasını yapmış ve daha öncede Tıp Fakültemiz dekan yardımcılığı görevini başarıyla tamamlamış olan ve yine Tıp Fakültemiz bünyesinde yapılan sempozyumlar da organizatör olarak görev almış olan Anatomi Anabilim Dalı Öğretim Üyemiz atanmıştır. Bilindiği üzere üniversitelerde Tıp Fakültesi ve Hastaneler birbirinden ayrılamaz bütünün birer parçalarıdır. Tıp Fakültemiz Temel Tıp Bölümlerini temsilen tamamen iyi niyetle yapılan bu atamanın art niyetli kullanılması üzüntü verici olup, bu durum Hastanemizi, Tıp Fakültemizi, Üniversitemizi karalamaktan öteye geçmemektedir. Çok kısa bir zamanda hizmete açılmasını planladığımız bölümlerle sağlık hizmet sunumu kapasitemizi artırarak bölge halkımızın il dışındaki başka sağlık tesislerine gitmelerinin önüne geçmeye çalıştığımız bu dönemde bu tür haberlerin servis edilmesi üzüntü vericidir. Kaynağı araştırılmadan, doğrulatılmadan, hangi amaçla yapıldığı açıkça bilinen bu karalamanın takipçisi olacağımızı, gereği halinde sebepleriyle kamuoyuna paylaşım yapacağımızı tüm kanuni haklarımız saklı kalmak üzere bildiririz.

Kamuoyu’na saygıyla duyurulur.”

Haberin öncesi...

'VETERİNER'İN ATAMASINA TEPKİLER

KAÜ’de ki başhekimlik ataması ile ilgili olarak sosyal medya hesaplarından onlarca paylaşım yapıldı.

Bunlar içinde en dikkat çekeni ise Avukat Çetin Bilgir’in paylaşımı oldu.

Bilgir: “ Ey Kars Halkı... Gözün aydın olsun, Kars Tıp Fakültesi, Araştırma Hastahanesi Başhekimliğine veteriner hekim Bora bey (Konya Vet. Fak. mezunu) atanmış. Rektörlük hastahanede hangi tür hayvanı muayene için atamayı yapmıştır? Ne günlere kaldın Ey Kars halkı...!?” diyerek paylaşımda bulundu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar PolitiKARS.com tarafından onaylanmamaktadır.
1 Yorum