AK Parti İl Başkanı Çalkın’a 'Ses Kaydı' Oyunu

AK Parti İl Başkanı Çalkın’a 'Ses Kaydı' Oyunu

Adalet ve Kalkınma Partisi’nde (AK Parti), Kars il kongresi öncesi ortaya çıkan ses kaydı ortalığı karıştırdı.

A+A-

Adalet ve Kalkınma Partisi’nde (AK Parti), Kars il kongresi öncesi ortaya çıkan ses kaydı ortalığı karıştırdı.

PolitiKARS’ın derlediği bilgilere göre, 7’nci Olağan Kars İl Kongresi öncesi ortaya çıkan ve AK Parti Kars İl Başkanı Adem Çalkın ile yerel bir muhabirin arasında geçtiği iddia edilerek servis edilen ses kaydı gündeme bomba gibi düştü.

Sosyal medyada hızla yayılan ve il başkanı Adem Çalkın’a ait olduğu iddia edilen ses kaydı, AK Parti'de parti içi mücadelenin göstergesi olarak yorumlandı.

GAZETECİ SES KAYDINI SERVİS ETTİ

Ne zaman yapıldığı belirtilmeyen ses kaydında, AK Parti il başkanı Adem Çalkın ile yerel bir siteyi yöneten Hasan Samancı arasında geçen konuşma, muhabir/gazetecinin (?) telefonunda ki özel bir programla bu kaydı gerçekleştirdiği ve servis ettiği belirtildi..

KAYYUM’UN “FETİH NAMAZI” FOTOSU

Kars’ta tartışmalı haber yapması ile ünlü muhabir/gazeteci (?) Hasan Samancı, Kars Belediyesi’ne kayyum olarak atanan Vali Türker Öksüz’ün Cuma namazını cemaatle kılmasını farklı açıdan, "Kayyum Fetih Namazı Kıldı" olarak ajanslara servis edilen fotoğrafı çeken ve övünerek paylaşan gazeteci olarak biliniyor.

ÇALKIN’DAN AÇIKLAMA

Adı geçen ses kaydı ile ilgili basın açıklamasında bulunan AK Parti İl Başkanı Adem Çalkın, kongreye kısa süre kala şer odaklarının FETÖ taktiğiyle kendisini yıpratma kampanyaları başatlıklarını belirtti.

AK Parti İl Başkanlığı'nda düzenlediği toplantıda açıklamalarda bulunan Çalkın, son günlerde sosyal medya da bazı şer odaklarınca paylaşılan ses kayıtlarının FETÖ'cülerin oyunu olduğunu, paylaşımlarla ilgili Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunduğunu kaydetti.

İHA’nın haberine göre; AK Parti Kars İl Başkanı Adem Çalkın kendi sesiymiş gibi dijital ortamda üstünde kurgu yapılarak oluşturulan, asılsız bir ses kaydının sosyal medya hesabından aynı anda paylaşımda bulunulmasının kongre sayılı günler kala çok manidar olduğunu söyledi.

Başkan Adem Çalkın, "Kongre süreçlerine yaklaşırken, maalesef üzülerek söylüyorum. Bir takım ayak oyunlarıyla karşı karşıya kalıyoruz. Bu görevi 5 yıldır yürütmekteyim. Kimse Adem Çalkın için hırsız diyemez, ihale kovalıyor diyemez, ahlaksız diyemez. Başka ithamlarda bulunamaz. Hamdü senalar olsun, ancak ve ancak FETÖ taktiğiyle ucuz hareketlerde bulunabilirler. Onlar hakkında adli mercilere gerekli başvuruları yaptım. İnşallah bugün Cumhuriyet Başsavcılığımız gerekeni yapacak. Takibinde bulunacak" dedi.

Çalkın, "Bugünlerde aşamadıkları, kıramadıkları, bu dirençten dolayı bu tür oyunlara başvuruyorlar. Tuzak kuranların en hayırlısını tabi Cenabı Allah'tır. Tuzak kuranların başlarına inşallah Allah tuzaklarını çevirsin diye rabbimize dua ediyoruz. Moralimiz bozuluyor, canımız sıkılıyor. Şunu da söylemeden geçemeyeceğiz. Siz bir iktidarın il başkanısınız, önemli bir koltukta oturuyorsunuz. Buna heves eden, bunu geçmişte rant diye kullanmaya alışan, bir kesimin gözü olabilir. Bununla ilgili bir takım ırkçılığa dayanan kumpaslar olabilir. Bunlarda kulağımıza geliyor. Bununla ilgili gerekli araştırmaları Başsavcılığımız yapıyor. Ben adalete güveniyorum. Bunları yapanlar önümüzdeki süreçte ortaya çıkacak inşallah. Yani kongreye 4 gün kala niye böyle bir ses kaydı çıkıyor ortaya" diye konuştu.

Başkan Adem Çalkın, il kongresinin 14 Kasım 2020 Cumartesi günü yapılacağını, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ında kongreye video konferansla canlı katılacağını ve başkanlık için tek aday olduğunu sözlerine ekledi.

AK Parti İl Başkanı Çalkın’a 'Ses Kaydı' Komplosu

Haberin uzantısı...

GÖRÜŞMEYİ SERVİS EDEN GAZETECİ GÖZALTINA ALINDI

AK Parti Kars İl Başkanı Adem Çalkın ile arasındaki telefon görüşmesini kaydedip, bu görüşmeyi servis ettiği iddia edilen Hasan Samancı, Kars Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alındı.

Gözaltına alınan Hasan Samancı, soruşturma ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar PolitiKARS.com tarafından onaylanmamaktadır.