Ahmet Şık Yılbaşı İçin Uyarmıştı, Hapse Atıldı

Ahmet Şık Yılbaşı İçin Uyarmıştı, Hapse Atıldı

Ahmet Şık, "Makaraya alınacak bir durum değil. Cübbeli'nin uyarıları, sürekli bir Noel vurgusu yapması dikkate değer. Tedbirli olmakta fayda var" diye yazmıştı.

A+A-

Noel Babanın kafasına silah dayayan afişler, tehditler, tarikat liderlerinin açıklamaları üzerine Cumhuriyet gazetesi muhabiri Ahmet Şık, 21 Aralık 2016 tarihinde Twitter'daki sosyal medya hesabından, bir uyarı yapmıştı. 

Ahmet Şık, "Makaraya alınacak bir durum değil. Cübbeli'nin uyarıları, sürekli bir Noel vurgusu yapması dikkate değer. Tedbirli olmakta fayda var." diye yazmıştı. 

Ahmet Şık, bir hafta sonra 29 Aralık sabahı gözaltına alındı ve ardından tutuklandı.

ahmet_sik.png

Cübbeli Ahmet Hoca'nın yılbaşı kutlamalarıyla ilgili Twitter hesabından şu yorumları yapmıştı:

"Neden Kafir'in bayramını kutlayacağım ya! Bizim bayramımız mı yok!? Mevlid'imiz mi yok!? Miracımız mı yok!? Neden hep biz onlara benzeyelim?" ​

"Sen gavurların bayramını kutlarsan, Allah da başına kafirleri musallat eder!"

​"Bir kişiyi bile olsun Allah için vazgeçirelim şu noeli kutlamaktan! Allah korusun iman gitti mi cehennemden ebedi çıkamayacak!"

​"Babanın katilinin bayram yaptığı günde bayram yapar mısın? Babanın katillerinin, dininin düşmanlarının kutlamalarına katılma. Noel kutlama!"

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar PolitiKARS.com tarafından onaylanmamaktadır.