Ahmet Arslan ve Veysel Eroğlu Kars’ta

Ahmet Arslan ve Veysel Eroğlu Kars’ta

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu ile Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan ile birlikte Kars’a geldi.

A+A-

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu ile Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan ile birlikte Kars’a geldi.

Kars Harakani Havalimanı’nda Bakan Eroğlu ve Arslan’ı Kars Valisi Rahmi Doğan, Kars Milletvekili Selahattin Beyribey, Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta, Jandarma Alay Komutanı Albay Serdar Güngör, Emniyet Müdürü Faruk Karaduman, Kafkas Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sami Özcan, AK Parti Kars İl Başkanı Adem Çalkın, İlçe Belediye Başkanları, daire amirleri, partililer ve çok sayıda vatandaşlar karşıladı.

Bakan Eroğlu Kars Valiliğini ziyaret ederek, Valilik Şeref Defterini imzalarken, Vali Doğan ise günün anısına Bakan Eroğlu’na plaket taktim etti.

Kars Valiliğinde gazetecilere açıklamalarda bulunan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun Kars’ta birkaç kez ağırladıklarını belirterek, “Her geldiğinde sağ olsunlar müjdeler veriyorlar. Bizim bölgemiz açısından barajların, sulama sularının, göletlerinin ne kadar önemli olduğunu zaten işi olması hasebiyle biliyorlar ve bugün de sağ olsunlar gerek Kars’ta gerek Kağızman’da gerek devamında Tuzluca ve Iğdır’da da inşallah hem müjdelerini verecekler hem çalışmaları yerinde denetleyecekler. Kars için çok önemsediğimiz Koçköy ve Kağızman Barajları ile ilgili de hocam söyleyecektir ama ben sadece bir cümle söyleyeyim; Koçköy özellikle sulanabilir arazisinin sulanması adına barajı çok önemsiyordu, Kağızman da meyvecilik ile uğraşan bir ilçemiz dolayısıyla sulama suyunu gerçekten hasretle, dört gözle bekliyordu, müteşekkiriz biz. Sizleri bugün Kars’ta ağırlıyor olmaktan, sizlerle birlikte çalışıyor olmaktan duyduğum memnuniyetle tekrar hoş geldiniz, sefalar getirdiniz” dedi.

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu Kars’a ayrı bir gönül bağı olduğunu belirterek, “Kars’a ben defalarca geldim. Son bakanlık dönemimde 8 defa geldim. Benim eşimin dedeleri Benliahmet Köyünden Giresun’a oradan da İstanbul’a göçmüşler. Dolayısıyla buraya bir gönül bağımız var, o bakımdan Kars’a ne yapılsa azdır” ifadesini kullandı.

Arslan ve Eroğlu Kars’a Geldi

Arslan ve Eroğlu Kars’a Geldi

Arslan ve Eroğlu Kars’a Geldi

Arslan ve Eroğlu Kars’a Geldi

Arslan ve Eroğlu Kars’a Geldi

Arslan ve Eroğlu Kars’a Geldi

Arslan ve Eroğlu Kars’a Geldi

İlgili haberler...

Kağızman'a Yeni Öğretmen Evi

Hayırsever bir iş adamı tarafından Kağızman’a yapılacak olan öğretmen evinin temeli Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan ve Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu tarafından atıldı.

İlçede büyük bir eksiklik olan öğretmen evi Bakan Arslan’ın girişimleri ile hayırsever bir iş adamı tarafından yaptırılıyor.

Temel atma törenine Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, AK Parti Kars Milletvekili Selahattin Beyribey, Kars Valisi Rahmi Doğan, birçok kurum yetkilisi ve vatandaşlar katıldı.

Toplam 10 milyon TL’ye mal olan ve 7 dönüm üzerine yapılacak olan öğretmen evi günümüz şartlarında modern tesislere sahip olup yaklaşık 2 yıl içerisinde hizmete açılması bekleniyor.

i99-20170405aw030895-1-t.jpg

Hayırsever iş adamına teşekkür eden Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan ve Orman Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, temel atma töreninin ardından Kağızman Kaymakamlığını ziyaret ederek ilçeden ayrıldılar.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar PolitiKARS.com tarafından onaylanmamaktadır.