1. HABERLER

  2. BÖLGEDEN

  3. Ağrı’da Gıda Denetimleri
Ağrı’da Gıda Denetimleri

Ağrı’da Gıda Denetimleri

Ağrı Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü kontrol görevlileri tarafından perakende satış yerleri denetlendi.Ağrı Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü kontrol görevlileri tarafından toplu tüketim...

A+A-

Ağrı Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü kontrol görevlileri tarafından perakende satış yerleri denetlendi.

Ağrı Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü kontrol görevlileri tarafından toplu tüketim ve perakende satış yerlerinde yapılan denetimlerde, halkın sağlığını tehlikeye sokacak unsurların ortadan kaldırılması amaçlanırken, gıdaların sağlıklı, hijyenik ortamlarda üretilip üretilmediği kontrol ediliyor. Ekip, eksiklikleri olan işletmelere uyarılar yaparak, gerektiği durumda da cezai işlem uygulamaktan geri durmuyor.

Denetimleri gazetecilere değerlendiren Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdür Vekili Kenan Engin, “Halkın sağlığının korunması için denetimlere büyük önem veriyoruz. Bu konuda üretici ve satıcıların da gerekli hassasiyeti göstermesi gerekir. Gıda maddelerinin belirlenen kurallara uygun olarak satılmasını sağlamak amacıyla belli aralıklarla denetimlere devam edilecektir. Ayrıca tüketicilerin de bilinçli hareket etmeleri, uygun olmayan durumlarda Alo 174 Gıda hattını arayarak şikâyetlerini dile getirmeleri büyük önem arz etmektedir” dedi.

Ağrı’da Gıda Denetimleri

Ağrı’da Gıda Denetimleri

Ağrı’da Gıda Denetimleri

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar PolitiKARS.com tarafından onaylanmamaktadır.