1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Afrin’e ‘Zeytin Dalı Harekatı’ Başladı
Afrin’e ‘Zeytin Dalı Harekatı’ Başladı

Afrin’e ‘Zeytin Dalı Harekatı’ Başladı

Türk Silahlı Kuvvetleri jetleri, Afrin’deki çok sayıda PYD-YPG hedeflerini vurmaya başladı.

A+A-

Türk Silahlı Kuvvetleri, Afrin’deki çok sayıda hedefi vurmaya başladı. Afrin’den yükselen dumanlar Hatay’dan görülüyor.

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), Suriye’nin kuzeybatısında Afrin bölgesinde, 20 Ocak 2018 saat 17.00’dan itibaren “Zeytin Dalı Harekatı” başlatıldığını açıkladı.

TSK’dan yapılan açıklamada şöyle denildi:

"Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından, hudutlarımızda ve bölgede güvenlik ve istikrarı sağlamak maksadıyla, Suriye’nin kuzeybatısında Afrin bölgesinde, PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ’a mensup teröristleri etkisiz hale getirmek ve dost ve kardeş bölge halkını bunların baskı ve zulmünden kurtarmak üzere, 20 Ocak 2018 saat 17.00’dan itibaren “Zeytin Dalı Harekatı” başlatılmıştır.

Harekat, ülkemizin uluslararası hukuktan kaynaklanan hakları, BMGK’nin terörle mücadeleye yönelik özellikle 1624 (2005), 2170 (2014) ve 2178 (2014) sayılı kararları ve BM sözleşmesinin 51’inci maddesinde yer alan Meşru Müdafaa Hakkı çerçevesinde, Suriye’nin toprak bütünlüğüne saygılı olarak icra edilmektedir.

Harekatın planlama ve icrasında sadece teröristler ve bunlara ait barınak, sığınak, mevzii, silah, araç ve gereçler hedef alınmakta olup, sivil/masum kişilerin zarar görmemesi için her türlü dikkat ve hassasiyet gösterilmektedir. Kamuoyuna saygı ile duyurulur."

Afrin Uçaklarla Bombalanıyor

Afrin Uçaklarla Bombalanıyor

Afrin Uçaklarla Bombalanıyor

Afrin Uçaklarla Bombalanıyor

Afrin Uçaklarla Bombalanıyor

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar PolitiKARS.com tarafından onaylanmamaktadır.