1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Rafinera Uyarıyor: “Ne Yediğiniz Kadar Nasıl Pişirdiğiniz De Önemli”
Adana’da Demokrasi Ve Şehitler Mitingi

Adana’da Demokrasi Ve Şehitler Mitingi

AB Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik, darbecileri Uğur Mumcu ve Yenikapı Meydanı’na gömeceklerini söyledi.

A+A-

AB Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik, darbecileri Uğur Mumcu ve Yenikapı Meydanı’na gömeceklerini söyledi.

Türkiye’nin 81 ilinde gerçekleştirilen "Demokrasi ve Şehitler" mitingi Adana’da da Uğur Mumcu Meydanı’nda gerçekleştirildi. Meydanı dolduran yaklaşık 50 bin kişiye önce Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü hitap etti. Sözlü konuşmasında Türk Milleti’nin 15 temmuz günü hain terör örgütü FETÖ’ye tank ve topların önüne çıkarak tokat gibi cevap verdiğini söyleyerek, "Bugün burada bütün siyasi parti temsileri olarak gelip Türk Milleti’nin birlik ve beraberliğini gösterdik. 15 temmuz günü halk hain çeteye Türk Milleti’nin gücün gösterdi. Bundan sonrada Türk Milleti üzerinde oynanmak isteyen oyunlara izin vermeyecek" dedi.

Daha sonra kürsüye gelen Adana Valisi Mahmut Demirtaş, 15 temmuz günü Türk halkının canı pahasına vatanını koruduğunu, büyük bir duruş sergilediğini belirterek, tüm şehitleri minnetle andıklarını söyledi.

AB Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik ise, konuşmasına İstiklal Marşı’nın 10 kıtasını okuyarak başladı. Çelik daha sonra alana gelen yaklaşık 50 bin kişiye 15 Temmuz günü şehit olanlar için Fatiha okuttu. Çelik daha sonra yaptığı konuşmada darbe girişimi gecesi asker kıyafeti giymiş teröristlerin TRT’den okuttuğu bildiride Cumhurbaşkanı, Başbakan ve bakanları yargılayacağını söylediğini hatırlatıp, "Hemen televizyonlara bağlanıp görevlerinin başında olduklarını söyleyip, biz bunları yargılayacağız, ülkeyi bunlara bırakmayacağız dedik. Ve bugün buradayız bunların hepsini yargılayıp en ağır cezayı vereceğiz. Biz bunu Türk Milleti’nin sayesinde yaptık. Türk Milleti kim Türk, Kürt, Çerkez, Alevi, Sunni herkes. Siz bu ülkenin asil sahibisiniz. Sizin olur vermediğiniz hiçbir şey bu ülkede olmaz" dedi.

FETÖ’nün her şeyi hesap ettiğini ancak Türk Milleti’ni hesap edemediğini belirterek, "Sapık dini anlayışa sahip Ağustos’ta yeni hareket olacağını söylüyor. Gelsinler biz buradayız. Onlardan korkan onlar gibi olsun, işte biz burada meydanlardayız. Bize suikast yapacaklarmış işte biz halkla beraberiz, gelsinler biz halkımız için canımızı, makamımızı, koltuğumuz vermeye hazırız" diye konuştu.

Konuşmasında birlik beraberlik mesajları da veren Çelik, konuşmasının ardından 15 Temmuz’da şehit olan polis ve askerlerin yakınlarını platforma çağırdı. Şehit yakınları tek tek platforma çıkarak halkı selamladı. Şehit yakınları halkın "şehitler ölmez vatan bölünmez" sloganlarıyla gözyaşlarına boğuldu. Miting daha sonra Yenikapı Meydanı’ndaki liderlerin konuşmasını izleyerek devam etti.

Adana’da Demokrasi Ve Şehitler Mitingi

Adana’da Demokrasi Ve Şehitler Mitingi

Adana’da Demokrasi Ve Şehitler Mitingi

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar PolitiKARS.com tarafından onaylanmamaktadır.