19 HDP'li Vekilin Fezlekesi Daha Meclis'te

19 HDP'li Vekilin Fezlekesi Daha Meclis'te

HDP'li 19 milletvekili hakkında 22 yeni fezleke dosyası Meclis'e sunulmak üzere Başbakanlık'a gönderildi.

A+A-

HDP'li 19 milletvekili hakkında 22 yeni fezleke dosyası Meclis'e sunulmak üzere Başbakanlık'a gönderildi. 
Dokunulmazlıkları konusunda MHP'yi de arkasına alan AK Parti hükümeti, HDP'li milletvekillerine ait fezleke dosyalarını bir bir Meclis'e getirmeye devam ediyor. HDP'li milletvekilleriyle ilgili Bugüne kadar hazırlanan 275 fezlekenin devamında bugün de 19 HDP'li milletvekili hakkında 22 ayrı fezleke dosyası Meclis'e gönderilmek üzere Başbakanlık'a gönderildi. 

Cumhuriyet Savcılarının, Demirtaş ve HDP'li diğer 19 milletvekili hakkında dokunulmazlıklarının kaldırılması istemiyle hazırlanan 22 fezleke, bugün Adalet Bakanlığı tarafından Meclis'e sunulmak üzere Başbakanlık'a iletildi. 
HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş hakkında 3 ayrı fezleke dosyasının bulunurken, haklarında fezleke hazırlanan HDP milletvekillerinin isimleri şunlar: "İmam Taşcıer, Mithat Sancar, Leyla Birlik, İbrahim Ayhan, Adem Geveri, Nursel Aydoğan, Selma Irmak, Tuğba Hezer Öztürk, Ayşe Acar Başaran, Osman Baydemir, Alican Önlü, Erol Dora, Mehmet Emin Adıyaman, Faysal Sarıyıldız, Aycan İrmez, Ferhat Encü, Mehmet Ali Aslan, Pervin Buldan ve Nursel Aydoğan."
Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın HDP'li milletvekilleri ile ilgili dokunulmazlıklar konusunda "Meclis'i göreve çağırıyorum" açıklamasının hemen ardından HDP'li vekiller Faysal Sarıyıldız, Ferhat Encü, Aycan İrmez, Çağlar Demirel, İmam Taşçıer, Feleknas Uca, Adem Geveri ve Gülser Yıldırım ile ilgili 8 fezleke Meclis'e gönderilmişti. 
HDP'lilerin fezleke dosyası 300'e ulaştı 
Son gelen fezleke dosyalarıyla birlikte HDP'li milletvekilleri hakkında 275 olan fezlekeler sayısı 299'a ulaştı. Meclis'teki toplam fezleke dosyası ise 506'da 528'e yükseldi. Bunlardan 116'sı CHP, 41'i AKP ve 14'ü de MHP'li milletvekilleri hakkında hazırlandı. 


HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar PolitiKARS.com tarafından onaylanmamaktadır.