1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Batman'da 3. Erişebilirlik İzleme Ve Denetleme Komisyonu Toplantısı Yapıldı
10 Bin Yeni Polis Adayı Alınacak

10 Bin Yeni Polis Adayı Alınacak

Polisliğe başvuru için ön başvurular, 8-19 Ağustos 2016 tarihleri arasında yapılacak.

A+A-

Emniyet Genel Müdürlüğünce Polis Meslek Eğitim Merkezlerine 18. dönem polis meslek eğitimi için bini kadın olmak üzere toplam 10 bin polis memuru adayı alımı yapılacak.

7 bin 899 polis açığa alınmıştı

İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre, 5 Ağustos itibariyle 15 Temmuz darbe girişişi soruşturması kapsamında 7 bin 899 emniyet personeli açığa alınmış durumda. Bu polislerin 3 bin 21’i rütbeli, 4 bin 774’ü polis memuru, 92’si sivil memur, 12’si bekçi.

Aranan şartlar

Polisliğe başvuru için ön başvurular, 8-19 Ağustos 2016 tarihleri arasında Polis Akademisi Başkanlığına ait www.pa.edu.tr adresinden online olarak gerçekleştirilecek.

Polis meslek eğitimi için alınacak adaylarda aranacak şartlar şöyle:

- Lisans mezunu olmak veya denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak.

- 31 Aralık 2016 tarihi itibari ile 30 yaşından gün almamış olmak.

- 2015 veya 2016 yıllarında yapılan KPSS lisans P3 puan türünden en az 60 puan almış olmak.

- Emniyet Teşkilatı personeli şehit veya vazife malulü eş veya çocukları için KPSS lisans P3 puan türünden en az 48 puan almış olmak.

Öğrencilerin yemek, barınma ve sağlık giderleri Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından karşılanacak. Eğitim sonunda başarılı olanlar polis memuru olarak göreve başlayacak. Sınava giriş koşulları, sınav takvimi ve diğer hususlar www.pa.edu.tr resmi internet sitesinden ilan edilecek.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar PolitiKARS.com tarafından onaylanmamaktadır.