UDH Bakanı Ahmet Arslan Iğdır'da

UDH Bakanı Ahmet Arslan Iğdır'da

Iğdır’a gelen Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Kurban Bayramı programı kapsamında vatandaşlarla bir ara geldi.

A+A-

Iğdır’a gelen Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Kurban Bayramı programı kapsamında vatandaşlarla bir ara geldi.

Kars Kağızman’dan karayolu ile Iğdır’a gelen Bakan Ahmet Arslan, Iğdır Valiliğinde gazetecilere açıklamada bulundu. Ankara Garı’nın açılış tarihi ve çalışmaların ne durumda olduğu sorusu üzerine Bakan Arslan, “Bakü-Tiflis-Kars’la birlikte Kars’tan Ankara ve Edirne’ye kadar uzanan ana omurgayı düşündüğünüz zaman Ankara bir demiryolu üssü haline geldi” dedi.

İnsanların daha hızlı hizmet alabilmesi adına Ankara’da yap işlet devret modeliyle adeta havalimanı gibi çok modern, çok güzel bir terminal yaptıklarını anlatan Bakan Arslan, “Ankara-Sivas-Kars, Ankara-Yerköy-Kayseri, Ankara-Konya-Mersin-Adana, Ankara-İzmir, Ankara-İstanbul, Ankara-Antalya, burası bir demiryolu üssü haline geliyor. Terminalin açılış tarihini 29 Ekim olarak hedefliyoruz ki 29 Ekim’de, Cumhuriyetimizin kuruluş yıl dönümünde inşallah Sayın Başbakanımız ve Cumhurbaşkanımızın katılımlarıyla açalım ve insanımızın hizmetine sunalım. Çünkü sadece Ankara’nın değil Türkiye’nin her yerinden başkente gelecek vatandaşlarımızın yararlanacağı çok güzel bir terminal. Hedefimiz 29 Ekim’de o güzelim terminali açıp insanlarımızın hizmetine sunmaktır” ifadelerini kullandı.

“Rize-Artvin Havalimanı’nın tekrar ihalesini yapacağız"

Daha önce projesi iptal edilerek revizyona gidilen Türkiye’nin ikinci dolgu havalimanı olma özelliği taşıyacak Rize-Artvin Havalimanı’nın yapımı için çalışmaların sürdürüldüğünü belirten Arslan, “Bu proje, Türkiye için dünya çapında gurur verici çalışmaları arasında yer alacak. Rize-Artvin Havalimanı, denizde yapılacak ikinci bir havalimanı olarak yapılıyor. Daha önce Ordu-Giresun’da yaptık. Denizin içinde havalimanı yapmak gerçekten dünya çapında projeler. İkinci projemiz ise Rize-Artvin arasında yapılacak olan havalimanı. Bunun aslında ihale sürecini başlatmıştık, 8 Eylül’de de teklifleri almak üzere gün almıştık ancak yaptığımız inceleme çerçevesinde projede revizyon ihtiyacı hasıl oldu. Dolayısıyla Rize-Artvin Havalimanı projesinde revizyonu gerçekleştirmek ve daha iyi bir havalimanı yapmış olmak için ihale sürecini iptal ettik. Yaklaşık 1 ile 1 buçuk aylık periyotta projenin revizyonunu bitireceğiz ve tekrar ihaleye çıkaracağız. Dolayısıyla Rizeliler de, Artvinliler de elbette ki o havalimanından yararlanacak ve diğer insanlarımız da hiç merak etmesinler. Biz hiç bir işimizi yarım bırakmadık, Rize-Artvin Havalimanını bu sene içerisinde ihaleye çıkıp, İnşallah kazmayı vuracağız. İki ile üç yıl içerisinde ülkemiz yine dünya çapında gurur duyacağı denizin üzerinde yapılan ikinci bir havalimanına sahip olmuş olacaktır” şeklinde konuştu.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan Iğdır'da

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan Iğdır'da

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan Iğdır'da

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar PolitiKARS.com tarafından onaylanmamaktadır.