Prof. Dr. Abamüslüm Güven ANILDI

Prof. Dr. Abamüslüm Güven ANILDI

Kafkas Üniversitesi (KAÜ) eski Rektörü Prof. Dr. Abamüslüm Güven için Kars'ta anma töreni düzenlendi.

A+A-

Kafkas Üniversitesi (KAÜ) eski Rektörü Prof. Dr. Abamüslüm Güven için Kars'ta anma töreni düzenlendi.

Kafkas Üniversitesi’nin bir önceki dönemde rektörlüğünü yapan Prof. Dr. Abamüslüm Güven’in aramızdan ayrılışının yıldönümü dolayısıyla KAÜ'de “Anma Programı” düzenlendi.

Serhat TV'nin haberinde, Kafkas Üniversitesi (KAÜ) Prof. Dr. Necdet Leloğlu Konferans Salonu'nda anma programında biyografisinin yer aldığı belgesel sunumu yapıldı. Güven’in biyografisi ve sevenleri tarafından anlatılan programda gözyaşları adeta sel oldu. Belgesel sunumunun ardından, belgeseli hazırlayan müzik, seslendirme, metin yazarlığı ve yönetmenliğini yapan Prof.Dr. Savaş Öztürk bir konuşma yaptı.

Ardından Kafkas Üniversitesi rektör yardımcısı Prof.Dr. H. Metin Erdoğan bir konuşma yaparak Prof. Dr. Abamüslüm Güven’nin ismini temelini kendisi attığı beş bin kişilik spor sahasına verildiğini söyledi. Anma programında son olarak konuşma yapan hayat arkadaşı ve eşi olan Aysel Güven kürsüye çıkarak konuşma yaptı. Güven ayakta zor durmasına rağmen eşini bir kez daha anlatmaya çalıştı.

İlköğretim okulunda okuyan öğrencilere alınan hediyelerin verilmesinin ardından salonda bulunan herkes Aysel Güven'e taziyelerini bildirmesinin ardından program sona erdi.

Anma programına Prof. Dr. Abamüslüm Güven’in eşi Aysel Güven, CHP Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt, Kafkas Üniversitesi rektör yardımcıları Mitat Şahin ve Hidayet Metin Erdoğan, Prof. Dr. Abamüslüm Güven’in babası Atilla Güven ve annesi Hatun Güven, Kafkas Üniversitesi öğretim görevlileri ve sevenleri katıldı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar PolitiKARS.com tarafından onaylanmamaktadır.