Kars’ta 'Hayvan Yetiştirme' Eğitimleri Başladı

Kars’ta 'Hayvan Yetiştirme' Eğitimleri Başladı

Kars'ta Tarım ve Orman İl Müdürlüğü, Kafkas Üniversitesi ve Serhat Kalkınma Ajansı tarafından "Örnek Büyükbaş Hayvan Yetiştirme Programı" eğitimleri" başladı.

A+A-

Kars'ta Tarım ve Orman İl Müdürlüğü, Kafkas Üniversitesi (KAÜ) ve Serhat Kalkınma Ajansı (SERKA) tarafından "Örnek Büyükbaş Hayvan Yetiştirme Programı" eğitimleri" başladı.

PolitiKARS'ın ajanslardan derlediği bilgilere göre, Tarım ve Orman İl Müdürlüğü'nde başlayan eğitimde yetiştiriciler tarım ve hayvancılık konularında bilgilendirildi.

Eğitimin açılışında konuşan Tarım ve Orman İl Müdürü Dr. Hüseyin Düzgün, "İlimiz çiftçileri tarım ve hayvancılık konularında bilgilendiriliyor. Eğitim ve kültür seviyelerini yükselterek, doğru tarım ve hayvancılık uygulamalarını uygulamaya koyabilmek adına sürekli olarak köylerde eğitim yapıyoruz" dedi.

Düzgün, "Ülkemizin tarımında verimliliğin artırılması, maliyetin düşürülmesi ve sürdürülebilirliğin sağlanmasında istifade edilecek. Yeni bilgi ve teknolojiler hızlı ve etkin bir şekilde çiftçiye ulaştırılacak. Çiftçi ailelerinin ekonomik olarak güçlendirilmesi için eğitimler düzenlenmesi ve kırsalda yaşayan gençlere yönelik eğitim verilecek. Bölgesel ürün ve hayvan yetiştiriciliğinin planlı yapılması amacıyla çiftçi eğitimlerine ağırlık vereceğiz" şeklinde konuştu.

Tarım ve Orman Müdürlüğü'nce Kars genelinde il ve ilçe merkezlerinde toplam 8 eğitim verilecek. Her bir eğitimin süresi, 3 gün olacak. Eğitimlere hayvancılık işletmesi olan veya hayvancılık işi ile uğraşanların katılabilecek.

Kars’ta Örnek Büyükbaş Hayvan Yetiştirme Eğitimleri Başladı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar PolitiKARS.com tarafından onaylanmamaktadır.