Kars’ta Balık Avı Yasağı Başladı

Kars’ta Balık Avı Yasağı Başladı

Kars’ta balık avı yasağı başladı. Avlanma yasağına uymayanlara cezai işlem yapılacak.

A+A-

Kars’ta balık avı yasağı başladı. Balık avlama yasağına uymayanlara ise kabahatler kanununa göre cezai işlem yapılacak. 

Yetkililer, Kars'ta 15 Mayıs 2018 tarihinden itibaren balık avlama yasağının başladığı ve avlanma yasağına uymayanlar hakkında para cezasının uygulanacağını belirtti.

Vatandaşlar Uyarıldı

Çıldır Gölü, Arpaçay Barajı ve Aygır Gölü'nde kaçak avlanmanın önüne geçilebilmesi için bir takım önlemler alındığı ve kaçak avlananların sandallarına el konulacağı bildirildi.

Kars'ta 15 Mayıs, 15 Ağustos 2018 tarihleri arasından yasak olan sazan balığı avı nedeniyle kentte balık satıcılarıda kontrol edilecek. Stokları tespit eden yetkililer, stok dışı sazan balığı satışı yapan balıkçılara da yaptırım uygulayacak.

Kars il sınırları içerisinde mevcut akarsularda 15 Mayıs-15 Ağustos tarihleri arasında her türlü malzeme ile avlanma yasağının başladı.

15 Mayıs-15 Ağustos tarihleri arasında uygulanacak olan av yasağının kontrolünü Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ekiplerinin yanı sıra, emniyet ve jandarma teşkilatları, belediye zabıtası, kamuda görevli bekçiler, kolluk kuvvetlerinin bulunmadığı yerlerde köy muhtar ve ihtiyar heyetleri tarafından takip edilecek.

Yasağı ihlal edenlerin malzemelerine el konulacağı gibi, 210 TL ile 708 TL. arasında para cezasının uygulanacak.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar PolitiKARS.com tarafından onaylanmamaktadır.