1. HABERLER

  2. KARS HABERLERİ

  3. KARS

  4. Vefat.. Kars'ın Tanınmış Esnafı Yücel Harmankaya Hayatını Kaybetti!
Karslı Çiftçilere Destek!

Karslı Çiftçilere Destek!

AK Parti Kars Milletvekilleri Ahmet Arslan ile Dr. Selahattin Beyribey, AK Parti Hükümeti’nin Karslı çiftçilere desteğinin devam ettiğini belirttiler.

A+A-

AK Parti Kars Milletvekilleri Ahmet Arslan ile Dr. Selahattin Beyribey, AK Parti Hükümeti’nin Karslı çiftçilere desteğinin devam ettiğini belirttiler.

Milletvekilleri Ahmet Arslan ile Dr. Selahattin Beyribey, AK Parti hükümetinin 14 bin 210 çiftçiye, 22.150.000 TL. Destekte bulunduğunu söylediler.

AK Parti Kars Milletvekilleri Ahmet Arslan ile Dr. Selahattin Beyribey konuyla ilgili yaptıkları yazılı açıklamada, “Serhat Şehri güzel İlimiz Ülkemizde hayvancılığın başşehri olma yolunda hızla ilerlemekte ve gelişmektedir. Kuzeydoğu Anadolu illeri arasında gerek küçükbaş gerekse büyükbaş hayvan varlığında hem kalite hem de sayısal olarak en üst sıradadır. Tüm yurtta Kars malı özel anılmaktadır. Her yıl ilimizden satış yaptığımız büyükbaş ve küçükbaş hayvan sayısı 300 binlerin üzerindedir” dediler.

Milletvekilleri Arslan ile Beyribey, yaptıkları yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdiler:

“Hayvancılıkta en önemli girdi olan yemdir. Bu manada geçtiğimiz ayda hükümetimiz yemdeki vergiyi % 1’e indirerek yetiştiricilerimizi büyük ölçüde rahatlatmıştır. Yine hayvan yetiştiriciliğinde çok önemli olan kaba yem ihtiyacının karşılanması içinde yem bitkisi üreten çiftçilerimiz desteklenmektedir. Bizler Kars ili olarak ülkemizde fiğ üretiminde en üst sıralardayız. Ankara da yoğun çalışmalarımız sonrasında çiftçilerimizin gerek tohumluk gerek gübre ve yem ihtiyacını karşılaması için en çok ihtiyacı olduğu şu günlerde mazot gübre parasından sonra yem bitkileri ekiliş desteği parasını da çiftçilerimizin hesaplarına aktarmaya başladık. Yaklaşık 14 bin 210 çiftçimize 22.150.000 tl parayı ziraat bankamız aracılığıyla dağıtmaya başladık. Tüm çiftçilerimize hayırlı olmasını diler bereketli bir yıl temenni ederiz.”

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar PolitiKARS.com tarafından onaylanmamaktadır.