Kars Belediyesi Kilit Parke Taş Şantiyesi Üretime Başladı

Kars Belediyesi Kilit Parke Taş Şantiyesi Üretime Başladı

Kars Susuz Çamçavuş mevkiindeki Belediyeye ait Parke Taş İmalat Şantiyesinde bahar mevsiminin gelmesiyle birlikte hummalı bir çalışma başlatıldı.

A+A-

Kars Susuz Çamçavuş mevkiindeki Belediyeye ait Parke Taş İmalat Şantiyesinde bahar mevsiminin gelmesiyle birlikte hummalı bir çalışma başlatıldı.

Kars Belediyesine ait parke taş üretim santralinde incelemelerde bulunan Kars Belediye Başkanı MHP’li Murtaza Karaçanta, “Yaz mevsiminin gelmesi ile birlikte bizde bu yıl yapacağımız yollar için parke ve bordür taşı üretimine hızla başladık, üretimimiz aralıksız devam etmektedir” dedi.

Başkan Karaçanta, “Bilindiği üzere biz göreve gelmeden önce kilit parke taş şantiyesi hiç kullanılmamış ve atıl durumdaydı. Göreve geldikten sonra şantiyemizi faaliyete geçirdik. Geçen yıl ihtiyacımız kadar kilit taş ve bordür taş üretimi yaptık. Bu yıl da birkaç gündür şantiyemizi faaliyete geçirdik. Bu yıl ki hedefimiz; şehirde yaklaşık 40 bim m2 kilit parke ve 16 km bordür parke taş yol yapımı yapmak” şeklinde konuştu.

Karaçanta daha sonra şunları söyledi:

“Kilit parke taş üretim tesisimizin bu kapasitesi bize göre yeterli mi? Tabi isteklere baktığımızda çok düşük ama bu kapasiteyi daha da arttırmayı düşünüyoruz. Günlük yaklaşık 450 ila 500 metreküp üretim yapmaktayız. İstersek bu kapasiteyi 650 ila 700’e çıkartabiliriz. Kars halkı bu yıl kesinlikle parke taş yapılı yollarına kavuşacak. Gücümüz yettiğince Kars’ta girmeyeceğimiz sokak bırakmayacağız. Ama mevsim şartları da çok önemli. Mevsim şartları el verdikçe yol yapımını sürdüreceğiz. Kars’ın en uç köşesine dâhil gireceğiz. Hakikaten yol bakımından ciddi sıkıntımız var. Bütün mahallelerimizde aynı sıkıntı var. Bülbül Mahallesi, Aydınlık Evler Mahallesi, Halitpaşa Mahallesi olsun sıkıntılarımız var zaman zaman mahalle muhtarlarını da yanıma alarak ara sokakları görmek adına dolaşıyorum. Hakikaten ciddi sıkıntılarımız var. Özellikle o mahallelerden başlayarak çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Oradan da şehre doğru ineceğiz. Biz çalışmalarımızı sürdürürken Doğalgaz ve TEDAŞ çalışmalarının da biran önce tamamlanması gerekiyor. Biz çalışmaya başlamadan önce her iki kuruma yazıyla bildiriyoruz. ‘Bu bölgelerde çalışama başlatacağız biz çalışma yapmadan önce siz çalışmalarınızı bu bölgelerde tamamlayın’ diye uyarıyoruz. Biz bölgede çalışma yaptıktan sonra kırma dökme işi olmayacak diyoruz.”

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar PolitiKARS.com tarafından onaylanmamaktadır.