1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. 'Türkiye Nüfusu'nun Yüzde 28,7'si Çocuk
imc tv’yi Nasıl İzleyebilirsiniz?

imc tv’yi Nasıl İzleyebilirsiniz?

Türksat platformundan çıkartılan imc tv, Hotbird uydusu üzerinden yayınına devam ediyor.

A+A-

Türksat platformundan çıkartılan imc tv, Hotbird uydusu üzerinden yayınına devam ediyor. Peki, Hotbird uydusu nasıl ayarlanır ve imc tv’yi nasıl izleyebilirim? İşte soru-cevapla imc tv’yi izlemenin yolu…

imc tv hukuka aykırı bir şekilde Türksat tarafından platformdan çıkartıldı. Şimdilik Türksat’ta yok ancak imc tv şu an Hotbird uydusu üzerinden yayınına devam etmektedir.

Hotbird uydusu nasıl ayarlanır, imc tv’yi nasıl izleyebilirim?

Öncelikle imc tv izleyebilmeniz için Hotbird uydu yayınını alabilen bir çanak antene sahip olmanız gerekir. (42 derece Turksat uydusu haricinde 13 derece Hotbird uydusu)

İkinci çanak anten olmadan izleyemez miyim?

Bunun için Turksat yayınlarını alan çanak anteninizin yönünü değiştirmek gerekiyor. Azimut ve elevasyon (aşağı-yukarı, sol-sağ) ayarlarını değiştirerek Hotbird uydu yayınlarını takip edebilirsiniz. Bunun için teknik destek almanızı öneriyoruz.

Hotbird yayınlarını alan uydum var ama imc tv’yi izleyemiyorum, imc tv’yi nasıl ayarlayabilirim?

Halihazırda Hotbird yayınlarını takip edebiliyorsanız imc tv’nin yeni yayın frekansının ayarlanması gerekir. Bunu profesyonel destek alarak yapabileceğiniz gibi kendinizde ayarlayabilirsiniz. Piyasada mevcut receiverlar farklılıklar arz etse de genelde benzer menü dizilimine ve kullanıcı arayüzlerine sahiptir.

*Kumandanızın “menü” tuşuna basın;

*Çıkan ekrandan “seçili uydu” bölümünden “Hotbird” ya da “Tüm Uydular” (All satellite) bölümünü seçin  (genelde en üstte yer alır);

*Manuel arama bölümünü seçin;

  • Aranacak uydu?              Hotbird
  • Diseq seçeneği?             Çift çanağı olanlar için genelde 2, tek çanaklarda 1. giriş
  • Aranacak kanallar?          Hepsi (All)
  • Şebeke arama?               Kapalı

*Kullandığınız receivera göre karşınıza çıkan arayüzde “Transponder Ara, TP Ara, TP Ekle, Yeni TP, TP Bul” ve benzeri seçeneklerden biriyle karşılaşacaksınız bu seçeneklerden birini seçin

*Frekans değerlerini giriniz

  • Frekans?             12520
  • Symbol?              27500
  • Pol?                    Vertical
  • Fec?                    3/4

*Bu değerleri girdikten sonra “ARA” seçeneğini seçin;

*Menüden çıkarken mevcut değişiklikleri kaydedin;

*Çoğu receiver genelde bulunan yeni kanalları mevcut kanal listesinin en sonuna ekler.

imc tv Türksat’a dönecek mi?

Türksat’ın imc tv’yi platformundan çıkartmasının bir yasal dayanağı yoktur. Bir savcı görevini aşarak Türksat’a yazı göndermiş ve ortada bir mahkeme kararı olmadan Türksat “yargı kararı var” diyerek imc tv’yi karartmıştır.

imc tv hukuk dışı bu uygulamaya sessiz kalmayacağını ilk andan söyleyerek yasal işlemlerin hepsini başlatmıştır.

Hukukun eksiksiz, tarafsız, politik baskılar altında kalmadan işlemesi halinde imc tv kısa sürede tekrar Türksat’a dönecektir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar PolitiKARS.com tarafından onaylanmamaktadır.