Gümrük ve Ticaret Bakanı Tüfenkci’nin Ardahan Ziyareti

Gümrük ve Ticaret Bakanı Tüfenkci’nin Ardahan Ziyareti

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, toplantı ve incelemelerde bulunmak üzere 20 Ağustos'ta Ardahan’a geldi.

A+A-

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, toplantı ve incelemelerde bulunmak üzere Ardahan’a geldi.

Kars Havalananından Ardahan Valisi İbrahim Özefe ve diğer yetkililer tarafından karşılanan Bakan Tüfekci, buradan Çıldır ilçesinde ki Aktaş Sınır Kapısı’na geçerek, geçtiğimiz yıl açılışı gerçekleştirilen sınır kapısında incelemelerde bulundu.

Sınır Kapısı’nda bir değerlendirme toplantısı yapan Bakan Tüfenkci basın mensuplarına yaptığı açıklamada, “Aktaş Sınrı Kapımız yeni ve modern bir kapımız. Daha ileri ki zaman zarfında çok gelişecek ve bölge açısından da bölgeye birçok imkan tanıyacak kapılarımızdan birisi. Yapı itibariyle yeni olması hasebiyle de modern ihtiyaçlara cevap verebilen, son teknolojiye sahip kapılarımızdan birisi. Tünel ve yol yapımı ile bu kapının bilinirliği ve işlevi de daha çok artacak. Ayrıca sınır ticaret merkezini de Ardahan’da oluşturmak istiyoruz. Belki pilot uygulamalarımızdan birisini Ardahan’da yapacağız. Özellikle komşu Gürcistan ile sınır ticaretinin arttırılması geliştirilmesi, bunların il ve ilçelere ile entegre yapılması noktasında bir projemiz var” diye konuştu.

Bakan Tüfenkci, daha sonra Ardahan’a geçerek, Ardahan Valiliğini ziyaret etti. Vali İbrahim Özefe’yle bir süre makamında görüşen Bakan Tüfenkci, ardından Belediye Başkanlığına ziyaret gerçekleştirdi.

Temaslarını sürdüren Bakan Tüfenkci, Ticaret ve Sanayi Odası ile Esnaf ve Sanatkarlar Odası üyeleri ile toplantıda bir araya geldi. Bakan Tüfenkci, iş adamları ve esnaflarla sohbet etti ve kendisine iletilen sorun ve talepler konusunda açıklamalarda bulundu.

Ziyareti kapsamında, Yalnızçam Kayak Merkezi’ni de gezen Bakan Tüfenkci daha sonra Artvin’in Şavşat ilçesine gitmek üzere Ardahan’dan ayrıldı.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tükekci’nin Ardahan Ziyareti

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tükekci’nin Ardahan Ziyareti

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar PolitiKARS.com tarafından onaylanmamaktadır.