1. HABERLER

  2. Erzurum Kayak Tesisleri ÖZELLEŞİYOR
Erzurum Kayak Tesisleri ÖZELLEŞİYOR

Erzurum Kayak Tesisleri ÖZELLEŞİYOR

Hükümetin hız verdiği özelleştirme işlemlerine bir yenisi daha eklendi.

A+A-

Hükümetin hız verdiği özelleştirme işlemlerine bir yenisi daha eklendi. Kamu kaynaklarının yok pahasına satılarak sermayeye aktarılmasını sağlayan özelleştirme programına Erzurum Palandöken ve Konaklı Kayak merkezleri de dâhil edildi.

Erzurum Palandöken ve Konaklı Kayak Merkezleri özelleştirme kapsam ve programına alındı. İşletme hakkı devir yöntemiyle gerçekleştirilecek özelleştirme işleminin 3 yıl içinde tamamlanması planlanıyor.

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı'nın konuya ilişkin ÖYK Kararı, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı. Buna göre, Erzurum'un Palandöken ilçesi, Palandöken Kayak Merkezi'nde yer alan Maliye Hazinesi ve Spor Genel Müdürlüğü'ne ait taşınmazlar ile sınırları belirlenen devletin hüküm ve tasarrufu altında bulunan alanlar, bunların üzerindeki Gençlik ve İl Müdürlüğü Kayak Eğitim ve Dinlenme Tesisi, kafeterya, pist, lift, gölet ve benzeri yapı, tesis ve diğer varlıklar özelleştirme kapsam ve programına dahil edildi.

Özelleştirmenin 3 yıl içinde tamamlanacağı belirtildi.

Özelleştirme işlemi ''işletme hakkı devri'' yöntemiyle gerçekleştirilecek. Özeleştirme süreci tamamlanıncaya kadar söz konusu tesislerin mevcut işletilme durumlarına göre Spor Genel Müdürlüğü ve/veya Türkiye Kayak Federasyonu'na bırakılacak. Bu kararın uygulanması ile ilgili hususların gerek görülmesi halinde Maliye Bakanlığı, Spor Genel Müdürlüğü, Türkiye Kayak Federasyonu ve Özelleştirme İdaresi Başkanlığı arasında yapılacak protokolle belirlenecek.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar PolitiKARS.com tarafından onaylanmamaktadır.