1. HABERLER

  2. Ermeni Türk İş Konseyi DÜZENLENDİ
Ermeni Türk İş Konseyi DÜZENLENDİ

Ermeni Türk İş Konseyi DÜZENLENDİ

III. Ermeni-Türk İş Konferansı 15 - 16 Haziran tarihlerinde Ermeni ve Türk işadamlarının katılımıyla Kars'ta düzenlendi.

A+A-

III. Ermeni-Türk İş Konferansı 15 - 16 Haziran tarihlerinde Ermeni ve Türk işadamlarının katılımıyla Kars'ta düzenlendi.

Konferans çerçevesinde kimi Ermeni ve Türk işadamları işbirliği yönünde ön mutabakatlara vardılar.

Buluşmalarda, taraflara ortak işletmeler kurulmasında destek ve hukuki danışmanlık öneren Ermeni ve Türk İşadamları Bilgi ve Destek Merkezi (ICE) de hazır bulundu.

Konferans esnasında Ermenistan Sanayici ve İşadamları Birliği "Ermenistan-Türkiye İlişkilerinin Normalleşmesine Destek" Projesi koordinatörü Armen Melkonyan iki ülke arasında varolan ticaret hacmi ve sektörel portresine ilişkin bilgi verdi.

USAID finansal desteğinde Avrasya İşbirliği Fonu, Ermenistan Sanayici ve İşadamları Birliği, Erivan Basın Kulübü ve ICHD tarafından organize edilen III. Ermeni-Türk İş Konferansına Ermenistan ve Türkiye’den yaklaşık 70 işadamı katıldı. Katılımcıların çoğunlukta inşaat, madencilik, kuyumculuk, tatlı su balıkçılığı, mobilya imalatı, turizm ve nakliyat sektörlerini temsil ettikleri belirtildi.

İlk ve ikinci Ermeni-Türk İş Konferansları 2011 yılının Temmuz ve Kasım aylarında Erivan’da gerçekleşmişti.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar PolitiKARS.com tarafından onaylanmamaktadır.