1. HABERLER

  2. KARS HABERLERİ

  3. KARS GÜNDEM

  4. Kars | Karla Karışık Yağmur ve Kar Bekleniyor
DSİ, Kars Çayı'nı Islah Edecek

DSİ, Kars Çayı'nı Islah Edecek

Kars Çayı Bakan Arslan’ın talimatıyla Devlet Su İşleri (DSİ) 24. Bölge Müdürlüğü’nce ıslah edilecek.

A+A-

Neredeyse içerisinde canlı yaşamayan Kars Çayı Bakan Arslan’ın talimatıyla Devlet Su İşleri (DSİ) 24. Bölge Müdürlüğü’nce ıslah edilecek.

Kars’ta bir zamanlar tertemiz akan ve insanlar geçmişte içme suyu olarakta kullandığı Kars Çayı, bağlanan kanalizasyon şebekesi, sanayi bölgesinde atıklarında akmasıyla kirlenmiş ve etrafa pis koku yaymıştı. Zaman zaman balık ölümlerinde yaşandığı Kars Çayı Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan’ın talimatlarıyla Eski Erzurum Yolu’ndan başlayarak Dereiçi Bölgesine kadar ıslah edilerek temizlenecek.

İçerisi pisliklerle dolu ve bir bölümünde canlı yaşamayan Kars Çayı’nın ıslah çalışmalarının önümüzdeki günlerde başlaması bekleniyor. DSİ’ye ait iş makinalarınca öne dere içerisindeki pislik temizlenecek ardından ıslah edilecek. Kars Çayı’nın ıslah edilecek olması ise vatandaşlar arasında da memnuniyetle karşılandı.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Kars ziyaretinde özellikle organize sanayi bölgesindeki atıkların Kars çayına aktığına dikkat çekmişti.

Arslan, “Biz dereyi temizleyelim diyoruz. DSİ ile konuştuk, DSİ bunun gereğini yapacak. Ancak o atıklar dereye aktığı sürece Kars çayı maalesef sinek barındırır ve kokar hale gelir. Biz bize düşeni yapacağız. Merkezi hükümet olarak DSİ’nin yapması gerekenlerle ilgili olarak sonuç alacağız hiç şüphe yok” demişti.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan’ın talimatlarıyla başlatılacak olan Kars Çayı’nın ıslah çalışmalarının kısa sürede tamamlanması bekleniyor.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar PolitiKARS.com tarafından onaylanmamaktadır.