1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Sarıveliler’e Meyve Alım Merkezi Yapılıyor
Clinton’un Burnunu Sıkan ’Erkan Bebek’, Futbolcu Olmak İstiyor

Clinton’un Burnunu Sıkan ’Erkan Bebek’, Futbolcu Olmak İstiyor

1999 Marmara Depremi sonrasında, dönemin ABD Başkanı Bill Clinton’un burnunu sıkarken çekilen görüntüsü ile depremin sembol isimlerinden olan Erkan Işık, futbolcu olmak istiyor.

A+A-

1999 Marmara Depremi sonrasında bölgeye ziyarete gelen dönemin ABD Başkanı Bill Clinton’un burnunu sıkarken çekilen görüntüsü ile depremin sembol isimlerinden olan Erkan Işık, profesyonel futbolcu olmak istiyor.

17 Ağustos 1999 tarihinde meydana gelen ve asrın felaketi olarak adlandırılan Büyük Marmara depreminin ardından dönemin Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Bill Clinton, bölgeyi ziyarete gelmişti. Clinton’un ziyareti sırasında kucağına alarak burnunu sıkmasına izin verdiği ve Erkan bebek ismiyle ünlenen Erkan Işık, bugün 17 yaşında. Lise öğrencisi olan ve futbola çok meraklı olduğunu söyleyen Erkan Işık, arkadaşlarının ilk söylediğinde kendisine inanmadığını söylüyor.

Fotoğraflarını gösterdiği arkadaşlarının şaşırdığını anlatan Işık, “İnsan ilk başta inanmıyor. Kolejde okudum. İstanbul’da iş adamı Kadir Has çok yardımcı oldu. Ne gördüysek ondan gördük. İlk başta kimse bilmiyordu. Sınıfta muhabbet açıldığında hocalara anlatıyorduk. O şekilde yayılıyordu. Arkadaşlar şaşırıyordu. Hemen internetten bakıyorlardı. Gördüklerinde şaşırıyorlardı. Bir ekrana bir bana bakıyorlar o şekilde yayılıyordu. Teneffüslerde anlatmamı istiyorlardı. Tabii yakın arkadaşlarım benden iyi biliyorlardı her şeyi. Sabancı Lisesi’nde Bilişim Teknolojileri bölümünde okuyorum. Üniversiteyi Kadir Has veya yurt dışında okumak istiyorum" dedi.

En büyük hayalinin futbolcu olmak olduğunu belirten Erkan Işık, "Halı sahada maç yapmayı seviyorum. Yetenekli olduğumu söylüyorlar. Benden yaşça büyüklerle oynuyorum hızıma yetişemiyorlar. Bir kulübe gitmemi söylüyorlar. Bende onlardan aldığım cesaretle en yakın zamanda futbola başlamak istiyorum. Okul hayatıma daha ağırlık vereceğim ama futbolu da bir yandan ilerletmek istiyorum. Okul çok önemli. Bunun yanında da en büyük hayalim futbolcu olmak. Gece topla yatıp kalkıyorum. O yüzden ikisini de aynı anda götürmek istiyorum” diye konuştu.

Clinton’un Burnunu Sıkan ’Erkan Bebek’, Futbolcu Olmak İstiyor

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar PolitiKARS.com tarafından onaylanmamaktadır.