1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Çanakkale’de Demokrasi Nöbeti
Çanakkale’de Demokrasi Nöbeti

Çanakkale’de Demokrasi Nöbeti

Çanakkale’deki demokrasi nöbetine katılan Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, “Türk milletinin kahramanlığı, tarihe dünyanın en büyük destanı olarak geçecektir” dedi.

A+A-

Çanakkale’deki demokrasi nöbetine katılan Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, “Türk milletinin kahramanlığı, tarihe dünyanın en büyük destanı olarak geçecektir” dedi.

Yüzlerce vatandaş, demokrasi nöbeti için İskele Meydanı’nda buluştu. Bu geceki nöbete Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu da katıldı. Çanakkale Valisi Hamza Erkal, AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, AK Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Yücel Acer, İlçe ve Belde Belediye Başkanları, AK Parti İl Başkanı Yeşim Karadağ ve parti yöneticileriyle birlikte İskele meydanında vatandaşları selamlayan Bakan Eroğlu, “101 yıl önce burada bir desten yazıldı. ‘Çanakkale geçilmez’ destanı. Siz de bu destanı yazan kahramanların torunlarısınız. Bu gün de yine büyük bir destan için burada nöbet tutuyorsunuz. Sizlerle gurur duyuyorum” dedi.

Nöbetlerin pazar günü İstanbul Yenikapı’da yapılacak mitingle sona ereceğini ve bu mitinge, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la birlikte parti başkanlarının da katılacağını hatırlatan Bakan Eroğlu, “15 Temmuz, milletimizin tarihinde, en alçak, en kanlı ve gerçekten kökü dışarıda menfur bir darbe girişimi olarak tarihe geçti. Türkiye Cumhuriyeti tarihinde darbeler olmuştur ama hiçbir darbede askerler milletin evlatlarına ateş etmemişlerdir. Jetlerle helikopterle bomba yağdırmamışlardır. TBMM bombalanmamıştır. Cumhurbaşkanımızın bulunduğu külliye bombalanmadı. Ama burada hem Büyük Millet Meclisi, külliye, Başbakanlık, Özel Kuvvetler, Özel Harekat, bunun dışında vatandaşın üzerine tanklarla gittiler. Helikopterle adeta taradılar. Köprüyü tuttular. Oradaki İstanbul’da 15 Temmuz şehitler köprüsünde kahraman vatandaşların üzerine ateş ettiler, şehit ettiler. Dolayısıyla kökü dışarıda, alçak bir darbe girişimidir. Bu darbe girişimini milletimizin kahramanlığı, Cumhurbaşkanımızın dirayeti, Başbakanımızın, Bakanlar Kurulunun, Siyasi partilerin hepsinin kararlılığı neticesinde püskürtüldü. Dolayısıyla bu zaferin kahramanları 79 milyon vatandaşımızdır. Bu bakımdan, bu kardeşlerime bütün vatandaşlarımıza ne kadar teşekkür etsek azdır. İnanın bu vatandaşlarımızın, Türk Milletinin kahramanlığı, tarihe dünyanın en büyük destanı olarak geçecektir” dedi.

Fethullahçı terör örgütünün, haşhaşilerden bile daha beter olduğunu söyleyen Bakan Eroğlu, “1699 Karlofça anlaşmasından bu yana bu milleti yok etmek için batı sürekli oyun üzerine oyun oynuyor. Maşalar var. FETÖ’de Batının, terör örgütlerinin aynı zamanda bir takım istihbarat örgütlerinin maşasıdır. Tarihin en büyük hainidir. Dolayısıyla onlara uyup da maalesef asker elbisesine bürünen bazı teröristler var ya, onlar perişan oldular. Bunlar kahraman ordumuzun içerisinde sadece yüzde 1,5 olan, bütün akıllarını o bir dolara satmış olan hainlerdir. Ordumuzun askerleri Mehmetçiktir. Peygamber ocağıdır. Bunun da böyle bilinmesi lazım. Yabancılar diyor ki, ‘Türkiye’yi yok edelim’ bazı güçler. Onun maşası olan alçaklar. Okyanus ötesindeki hain FETÖ. Bunlar Türkiye’yi yok etmek istiyorlar. Bunun kurduğu özellikle örgüt, en sapık, İslamiyet’le alakası olmayan, en hain bir örgüttür. Cumhurbaşkanımız Haşhaşilerle kıyas ediyor ama, bunlar Haşhaşilerden de daha berbat. Bu böyle biline. İslamiyet’le alakası yok. Tamamen sapık fikirlerle insanları aldatan bir grup var, onun da ne olduğu belli değil” diye konuştu.

Daha sonra AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan alandaki vatandaşlara hitap etti. Turan, Çanakkale’de ilk günden beri nöbet turan vatandaşlara teşekkür etti. Bakan Eroğlu, daha sonra Çanakkale’den ayrıldı.

Çanakkale’de Demokrasi Nöbeti

Çanakkale’de Demokrasi Nöbeti

Çanakkale’de Demokrasi Nöbeti

Çanakkale’de Demokrasi Nöbeti

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar PolitiKARS.com tarafından onaylanmamaktadır.