Aktaş Sınır Kapısının Temeli ATILACAK

Aktaş Sınır Kapısı'nın Temeli ATILACAK

Ardahan Valisi Azizoğlu, Türkiye-Gürcistan sınırına yapılacak Aktaş Sınır Kapısı'nın temelinin bu ay içerisinde atılacağını söyledi.

A+A-

Ardahan Valisi Azizoğlu, Türkiye-Gürcistan sınırına yapılacak Aktaş Sınır Kapısı'nın temelinin bu ay içerisinde atılacağını söyledi.

Ardahan Valisi Seyfettin Azizoğlu, Türkiye-Gürcistan sınırına yapılacak Aktaş Sınır Kapısı'nın temelinin bu ay içerisinde atılacağını belirterek, "Bu kapımızın önemi bizim için çok büyüktür. Habur ve Sarp'tan sonra Türkiye'nin üçüncü büyük kapısı olacak" dedi.

Vali Azizoğlu, İl Özel İdaresi Genel Sekterliği binasında basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Aktaş Sınır Kapısı'nın temelinin bu ay içerisinde atılmasının kesinlik kazandığını, yapım sürecinin resmen başladığını söyledi.

Azizoğlu, sınır kapısının Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nce (TOBB) yap-işlet-devret modeliyle yapılacağını belirterek, "Bu kapımızın önemi bizim için çok büyüktür. Habur ve Sarp'tan sonra Türkiye'nin üçüncü büyük kapısı olacak. Aktaş ile Kafkasya ve Orta Asya'ya açılmamız daha önemli ve daha rahat olacak. Bu kapı, Orta Asya ile en önemli bağlantı noktamız olacak" dedi.

Bu ay içerisinde temel atma çalışmalarına başlanacağını anlatan Azizoğlu, kapı için yapılacak tesis ve lojmanların modern bir şekilde yapılacağını vurguladı.

Türkgözü Sınır Kapısı, 24 saat faaliyet gösterecek

Vali Azizoğlu, Türkgözü Sınır Kapısı'nda da değişiklikler yapacaklarını, bu sınır kapısının 24 saat faaliyet göstereceğini söyledi.

Azizoğlu, "Posof ilçemizden Gürcistan'a açılan Türkgözü Sınır Kapısı da aktifleşecek. Bu kapımız, 09.00-19.00 saatleri arasında çalışıyor. Mart ayı itibarıyla yapacağımız çalışmalarla artık sınırlamalar sona erecek. Türkgözü'nü kullanmak isteyen vatandaşımız 24 saat boyunca girip çıkabilecek" diye konuştu.

Aktaş Sınır Kapısı'nın açılmasıyla kentin 2 sınır kapısı olacağını belirten Azizoğlu, ilerleyen zamanlarda Ardahan'da gümrük işlemlerinin tamamının yapılabileceğini kaydetti.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar PolitiKARS.com tarafından onaylanmamaktadır.