1. HABERLER

  2. Milletvekili Kotan'dan Korunma TALEBİ
Milletvekili Kotandan Korunma TALEBİ

Milletvekili Kotan'dan Korunma TALEBİ

Ağrı milletvekili (AKP) Fatma Salman Kotan'ın, boşanma davası açtığı eşine karşı korunma kararı için mahkemeye başvurduğu bildirildi.

A+A-

Milletvekili Fatma Salman Kotan'ın, boşanma davası sürecinde yaptığı başvuru üzerine, Sincan 4. Aile Mahkemesi'nin İdris Kotan hakkında altı ay eşine yaklaşmama kararı verdiği bildirildi.

Ağrı milletvekili (AKP) Fatma Salman Kotan'ın, boşanma davası açtığı eşine karşı korunma kararı için mahkemeye başvurduğu ve Sincan 4. Aile Mahkemesi'nin bu talep üzerine İdris Kotan'ın "eşine yaklaşmaması ve rahatsız etmemesi" yönünde karar verdiği bildirildi.

Eşinden şiddet görüğüne ilişkin haberler konusunda Hürriyet'e konuşan Fatma Salman Kotan, "Şiddet olayı yanlış bir haber. Gayet sağlıklıyım. Boşanma konusu doğru, ancak özel bir konudur. Şiddet konusunu haber yapan bir internet sitesi de benden özür diledi" dedi.

Kotan, eşine karşı korunma talebiyle ilgili olarak, "Farklı konularda koruma taleplerim olmuştur" derken, koruma kararının neden Aile Mahkemesi'nden alındığıyla ilgili olarak ise, "Gerekçesini size niye söyleyeyim? O benim özelim" yanıtını verdi.

Sincan 4. Aile Mahkemesi, İdris Kotan hakkında, altı ay eşine yaklaşmama kararı verdi.

"Çocuk gelinler" için alt komisyon kurulmasına öncülük etmişti

Geçen yasama döneminde Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Kadın-Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu'na başvuran ve erken yaşta evlilikleri araştırmak üzere alt komisyon kurulmasına öncülük eden, bu komisyonun da başkanı olan Kotan, Güneydoğu Anadolu Bölgesi'ndeki incelemelerinde çocuk gelinliğe karşı mesajlar vermişti.

Kotan, erken yaşta evlenen annesinin iki kız çocuğun ardından doktorların uyarısına rağmen erkek çocuk doğurmak için üçüncü hamileliğini yaşadığını ve 20'li yaşlarında hayatını kayettiğini açıklarken gözyaşlarını tutamamıştı.

Kotan, "Erkeksin, güç sende diyoruz. Bir süre sonra kendini he-man zannediyor. Annemin acısını halen yaşıyorum. Meclis çalışmalarına katılıyordum, ama ruhum başka yerde. Kadınlarımız hâlâ mutsuz ve ölüyor. Hep üç maymun oynanmış, buna artık dur demek lâzım. Benim yaşadığım acıyı hâlâ yaşayan kadınlar var" demişti.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar PolitiKARS.com tarafından onaylanmamaktadır.