1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Aksu: "Helal Ürünlerimizin Sayısını 115’e Yükselttik"
Aksu: Helal Ürünlerimizin Sayısını 115’e Yükselttik

Aksu: "Helal Ürünlerimizin Sayısını 115’e Yükselttik"

AksuVital Yönetim Kurulu Başkanı Yunus Aksu, ürünlerin üretiminde ’Helal’ usüllerini ve uluslararası kalite standartlarını dikkate alarak üretim yaptıklarını söyleyerek helal sertifikalı ürünlerinin s...

A+A-

AksuVital Yönetim Kurulu Başkanı Yunus Aksu, ürünlerin üretiminde ’Helal’ usüllerini ve uluslararası kalite standartlarını dikkate alarak üretim yaptıklarını söyleyerek helal sertifikalı ürünlerinin sayısını 115’e çıkardıklarını açıkladı.

Helal usüllerini ve Uluslararası Kalite Standartlarını dikkate alarak üretim yapan AksuVital, sağlıklı nesillerin yetişmesini önemseyerek bitkisel çaylar, arı ürünleri, öğütülmüş ürünler, gıda takviyeleri ve bitkisel yağlar dahil olmak üzere helal ürünlerinin sayısını 115’e çıkardı. AksuVital Yönetim Kurulu Başkanı Yunus Aksu yaptığı açıklamada helal sertifikasının 2 milyarı bulan İslam alemi için oldukça önemli bir konu olduğunu belirtti. Ürünlerin üretiminde ve kalitesinde helal usüllerini ve uluslararası kalite standartlarını dikkate alarak üretim yaptıklarını söyleyen Aksu, sağlıklı bir toplum yetiştirmenin sağlıklı ürünlerden geçtiği felsefesini benimsediklerini vurguladı.

“Doğadan aldığımızı en doğal hali ile tüketiciye ulaştırıyoruz” sloganını benimsediklerini dile getiren Aksu, “Helal sertifikalı ballarımızı Helal sertifikasının çıkış yeri olan Malezya dahil dünyanın çeşitli ülkelerine satarak sadece ülkemizin değil dünya nüfusunun sağlıklı ve doğal besinlerle beslenmesine çalışıyoruz” dedi. İnsanlığın sağlıklı olmasını önemsediklerinin altını çizen Yunus Aksu “Helal kazancın helal ticaret ve helal ürünler üretmekle kazanılabilir. Kimse kendisinin yemeyeceği ürünleri asla başkalarına yedirtmemeli ve bu şekilde kazanç elde etmeye çalışmamalı” şeklinde konuştu. Dünya nüfusunun üçte birini oluşturan Müslümanların helal ürünlere ulaşmasının globalleşen dünyada daha büyük bir öneme sahip olduğunu vurgulayan Aksu ’Helal Ürün’ sertifikalandırmasına önem verdiklerini ihracat yapan bir firma olarak sadece Türk tüketicileri değil dünyanın çeşitli ülkelerinde yaşayan insanları da düşündüklerini ifade etti.

AksuVital Yönetim Kurulu Başkanı Yunus Aksu, sözlerini şöyle sonlandırdı:”1989 yılında bal üretimi ile faaliyetine başlayan AksuVital, ilerleyen yıllarda doğal ürünler konusunda uzmanlaştı. Bugün 25 yıllık tecrübesiyle Aksu Vital, Shiffa Home, Avicenna, Vitalest, Softem, Natural Hekimce markaları altında gıda, gıda takviyeleri ve dermo kozmetik ürünler üretmektedir. AksuVital, bal, pekmez,bitkisel yağlar, bitkisel kremler, bitkisel şampuanlar,bitkisel sabunlar, sporcu ürünleri, bitkisel çaylar, öğütülmüş ürünler, gibi zengin ürün çeşitleri ile insanlığa sağlıklı, dinç ve formda bir yaşam sunmayı amaçlıyor”.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar PolitiKARS.com tarafından onaylanmamaktadır.